Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme vacum
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
paladebn
Salut.Am o dacie break si ieri in mers masina mea a inceput sa nu mai tina la relanti am tras dreapta si cand am ridicat capota am gasit furtunul de vacum sarit ala de la carburator la delcou.Am ajuns cu bine acasa masina numai facea asa doar mai dadea niste rateuri ca si cum nu s-ar fi alimentat cu benzina.Am ajuns acasa am dat toate bujiile jos le-am curatat am curatat jegleoarele si cand am verificat si furtunul de vacum surpriza furtunul infundat cu o bucata de sarma (intentionat de cineva).Intrebarea mea ce se intampla daca este infundat si de ce masina mea tot merge la acceleratie mica ca si cum nu s-ar alimenta cu benzina.
krapcarasu
cred ca putem considera furtunasul infundat ca un arc mai tare la membrana, deci la relanti si la turatii mici nu ai avans suficient.
paladebn
si sa il las infundat sau desfundat?
krapcarasu
pune nou,desfundandu-l il poti fisura
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.