Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Curge benzina ,spate rezervor
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
mircea2006x
Am cautat cu search si nu am gasit ce-mi trebuia .Azi am depistat urmatoarea problema :curge benzina sub masina in spate la rezervor . De curand furtunul de retur de la pompa de benzina se perforase ,l-am schimbat si apoi a aparut problema.Este posibil sa se fi miscat din capatul celalalt ( la rezervor )si returul sa curga pe asfalt?E usor de remediat ? Astept sfaturi , multumesc.
PS: Schimbul de furtun nu l-am facut eu , e posibil ca amicul care l-a schimbat sa fi bruscat ceva ?
CandyMan13
provizoriu se poate remedia cu poxipol.Recomandat ar fi sa il dai jos,spalat,cositorit conducta bine si curatat de rugina.
bozzo
smile.gif Cel mai bine ar fi sa verifici ambele furtune care iti pleaca din rezervor in conductele de benzina.
Si daca nu curge pe la furtune e rezervorul cu probleme, asa ca trb sa faci cum a zis CandyMan13.
Bafta!
deceneu32
Ori nu ti-a strans furtunul in coliere,ori ti-a dezlipit din rezervor,in timp ce lucra,stutul in care intra respectivul furtun.
Baga-te pe sub ea si vezi pe unde curge.
mircea2006x
Multumesc pt ajutor , s-a rezolvat, furtunul de retur nu era prins bine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.