Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ornamentul in forma de V de la calandru
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
Apostol Bogdan
Dupa ce mi-am montat proiectoare si mi-am vopsit calandrul in culoarea masinii m-am gandit sa imi fac rost si de un ornament ca sa arate mai bine totusi. Stie cineva unde s-ar putea gasi ca la dealer NU. Si voi puteti sa va vopsiti calandrul in service mai ales daca stiti vreun "vopsitor" cu putini bani v-o fac. Ararta super.
ADY
In targ in Vitan la nenea cu prelata galbena costa 22 de euro si este adus numai pe baza de comanda , sau in orice service autorizat dar la fel numai pe comanda
musicall
Ceva poze... daca se poate !
Apostol Bogdan
poze cu ce?
naturall
Cu ce ai vopsit si "arata super". smile.gif
mariachi
si eu mi-am vopsit calandrul in culoare masinii. arata foarte bine si la mine si chiar am incercat sa-mi procur acel ornament nichelat am intrebat la dealer-ul de la care am luat masina si mi-au spus ca se poate aduce la comanda, pretul fiind de 1.000.000 lei. cand am auzit suma, am renuntat. asta era acum vreo 6 sau7 saptamani. nu stiu daca pretul a mai crescut sau chiar scazut (daca e in functie de euro).
yonutz
mariachi pune niste poze daca ai (ca in avatar nu se vede asa de bine)sau avatarul marit.mersi

unde le-ai vopsit si cat te-a costat ph34r.gif?
mariachi
yonutz, vreau sa-ti spun ca imaginea din avatarul meu nu este reala. nu mi-am vopsit barile si grilajul decat in paint biggrin.gif . dar partea aceea din fata care este vopsita la modelele mai scumpe (eu am ambiance) intr-adevar am vopsit-o rosie, in culoarea masinii (mai sus am citi ca se numeste calandru, nu ma pricep, habar n-am cum se cheama, dar nu conteaza.)
Important este ca am vopsit acea parte, dar nu mi-am p[ermis sa comand si chestia cromata. am spus si mai inainte ca mi-au cerut 1000.000 lei. De vopsit am vopsit-o in service-ul dacia din cluj de pe str dorobantilor. Nu pot sa-ti spun cat m-a costat pentru ca a trebuit de fapt sa-mi vopseasc aripa dreapta fata, mi-au zgariat-o in parcare. Am casco, si am profitat de asta ca sa-mi vopsesc si chestia aia din fata. Ca sa-ti faci o parere despre pret iti pot supne ca vopsit aripa dreapta si partea aia din fata a costat in jur de 2 milioane. Ai grija, daca vrei sa o vopsesti ca trebuie dat cu chit pt plastic inainte de vopsire, altfel nu prinde vopseaua asa de bine, dupa un timp se exfoliaza.
Sper ca te-am ajutat cat de cat. O sa pun poze destul de curand.
yonutz
mersi de informatie,cat ai tinut-o in service?
am si eu o zgarietura pe bara din spate si as duce-o si eu (nu cred ca o acopera casco)
mariachi
QUOTE(yonutz @ 17 Mar 2005, 12:15)
mersi de informatie,cat ai tinut-o in service?
*


in service ti-o tine in functie de cat de mult au de lucru si de cat dai spaga biggrin.gif.
eu nu le-am dat nimik tongue.gif , mi-au tinut-o o zi si mi-a convenit asa, mai bine sta mai mult si calitatea iese mai buna. nu doream sa sse grabeasca si sa nu iese bine.
daciaclub-Balcanic
Ornamentul cromat in V se poate comanda si de la Augsburg.
mariachi
QUOTE(Balcanic @ 18 Mar 2005, 11:45)
Ornamentul cromat in V se poate comanda si de la Augsburg.
*


la ce pret?
tazzz
puteti cumpara autocolant cromat si il lipiti acolo wink.gif ...rezista si la intemperii...costa vreo 50.000 0,5x1,0 metrii wink.gif
daciaclub-Balcanic
QUOTE(mariachi @ 19 Mar 2005, 20:45)
la ce pret?
*




Aproximativ 1.100.00 lei.
andreic
QUOTE(Balcanic @ 24 Mar 2005, 11:45)
Aproximativ  1.100.00 lei.
*


Este mai mult decat 22 euro.
ADY
in targ in Vitan cand am intrebat eu acu 2 saptamani costa 22 euro , dar se aduce numai pe comanda
Alecs_TGA
am gasit masina lovita in parcare si din tot ce a rezultat a fost strambarea ornamentului in forma de V
daca ma duc la politie imi acopera casco paguba????
osirus

Avind in vedere valoarea lui cred ca da!Dar poate mai ai si alte pagube asa ca oricum sa te duci ca nu dai bani din buzunar,ci o sa pierzi ceva timp,depinde cit de aglomerat e! biggrin.gif
fbatran
mai ai rabdare, poate mai acumulezi ceva "evenimente", le potcovesti cumva pe toate la un loc in procesu verbal de la politie si ti le repari "la pachet", cu acelasi timp pierdut
Alecs_TGA
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif pai as mai avea o infundatura mica pe usa (se vede doar in lumina) si un capac de la roata!! biggrin.gif biggrin.gif ma duc zilele astea pe la politie sa imi iau dovada dinaia sa vad ce fac! smile.gif
tazzz
Alecs_TGA: vezi ca sub spoiler s-ar putea sa fie lovita si dublura barei...

la mine din cauza atentiei mele sporite era indoit ornamentul in V iar cand am dat spoilerul jos era indoida si dublura ph34r.gif asa ca nu se stie ce se ascunde dedesubt...
yonutz84
Pt cei care si-au schimbat spoilerul de logan vopseaua a ramas pe el sau s-a cojit (mai stiu cazuri de spoilere vopsite la care vopseaua a inceput sa se cojeasca dupa 2-3 luni)
alexp_
oare sunt singurul care nu doreste V-ul ala vopsit in culoarea masinii?

mie imi place negru
gabriel999
...si mie tot negru imi place. Si oricum plasticul asta negru este mai rezistent la pietricele decat daca ar fi vopsit. Si aici ma refer la vopseaua asta super subtire si super sensibila. Cred ca se zgarie si daca aluneca o musca pe ea radmasa.gif
silviu_79
pentru doritori ornamentul cromat (V-ul) 70ron.
cool.gif
CRAZY WHEELS
QUOTE(silviu_79 @ 28 Sep 2006, 18:41)
pentru doritori ornamentul cromat (V-ul) 70ron.
cool.gif
*



Eu as dori doar ornamentul cromat original , acela drept , pe care mi l-a indoit un bolovan ce a zburat de sub rotile unui tir si pe care l-am luat in plin cu 90 km / h. Am scapat ieftin ca putea sa-mi sparga mai multe lucrusoare inclusiv radiator. Drumurile noastre iti dau un sentiment de siguranta de-ti vine sa lasi loganu si sa-ti iei un TAB. Pe bune! mad.gif
Daca voi apela la reprezentanta Dacia , am sanse sa-mi schimbe acel ornament ? Oare sa coste chiar 100 ron cum am vazut postat mai sus ? ohmy.gif
Multumesc !
bobo77
Mi-am luat si eu v-ul cromat (nou), pret 40 ron, din Vitan, dupa o negociere ce a durat ceva timp...dar bine ca a iesit asa.
nou=adica nu sh...
IRONICK
Apropo de ormamente cromate ... in ce hal arata acum ornamentul orizontal de la MCV.

[attachmentid=39805]

Off-topic: Cum arata spoilerul fata la MCV mi se pare ca este mai ieftin cu 10% cel putin, fata de cel de berlina. Ca asta are mai putin material (deh, gaura mai mare pentru aer), aripioarele grilei mai scurte si fara "bulinele" care ii dadeau aspect, orbament-ul cromat care arata ca naiba la capete acum. Si asta chiar daca in dreptul proiectoarelor au mai agaugat ceva ...

Am atasat pentru comparatie:

[attachmentid=39820]
Triti
A inlocuit cineva ornamentul? Cum se face?

Multumesc...
IeD3vil
Asta vreti ? :-? Daca da, am eu. V-ul ala, nu il am, posibil curand.

user posted image
Triti
QUOTE(IeD3vil @ 1 Oct 2007, 21:46)
Asta vreti ? :-? Daca da, am eu. V-ul ala, nu il am, posibil curand.

user posted image
*



Ma intereseaza dar si V-ul.
Totusi, cum se demonteaza si monteaza cele noi, sa nu stric ceva mai rau?
mamba
Buna seara.O rugaminte mare am.As dori sa aflu daca loganul varianta Ambiance(cheala)a avut acest ''V''.Eu stiu sigur ca l-am avut...acum nu il mai am si toti imi spun ca nu l-am avut de la inceput el fiind montat numai de la Laureat in sus.Va multumesc.
silviu_79
ambiance si preference nu au si nu au avut niciodata v cromat.
si nici tu nu l-ai avut.
popi78
are cineva v-ul ala cromat?...la noi la reprezentanta cer nemernicii 135 lei(1.350.000) wacko.gif nu-s normali
bobo77
Daca ai drum in Vitan ( Bucuresti) il ei cu 40 lei.
popi78
din pacate nu prea am drum in buc. mersi oricum de informatie
Serje
Sunt la Bursa mai multi useri care vand diverse pentru Logan, si ti le trimite prin posta au curier.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.