Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am si eu o dilema.
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
uscatu83
Dupa cum este si titlu am si eu o dilema legata de achizitia unui cd player auto pentru SN mea si nu stiu exact care se aude mai bine. Si m-am hotarat la doua modele, dar nu stiu exact care este mai bun. Voi ce parere aveti? blink.gif blink.gif
Sony CDX-GT424U sau Kenwood KDC-W5141UAY. Astept parerile voastre. Numai bine.
Mentionez ca am boxe Sony XS-F1735 si pe fata si pe spate. smile.gif
C a t a l i n
Păi auzitul depinde mult mai mult de difuzoare decât de aparat. Chiar și modul în care sunt amplasate boxele, calculate pentru mașina respectivă, contează mai mult...

Apropo, vezi că există secțiune dedicată acestor probleme pe forum. Citește acolo.
shokaliptiku
alegerea componentelor audio dintro masina se face in functie de gusturile celui care le va utiliza ...

in cele mai multe cazuri conteaza si instalarea
si pregatirea suportului pentru muzica ( adik a masinii )
conteaza conectica folosita .. calitatea ei

mai poate interveni si "factorul de potrivire"
sunt HU care nu se pupa cu difurile ...
un singur exemplu dau in acest sens ... HU alpine nu se pupa cu difuri pio ... asta din proprie experienta ... dupa ce am montat niste pioneeruri care stiam ca trebuie sa se auda bine .. si montand un HU alpine ... am fost dezamagit ... am schimbat HU ... apoi difurile sau auzit la adevarata valoare

un singur sfat iti dau ...
acum depinzand foarte mult si de bugetul tau
cu riscul de ami sari multi in cap
iti spun franc ca SONY face aparate bune pentru casa ... si se pricepe foarte bine la facut baterii ... de 1.5 sau 12V .. la capitolul car audio ... sunt praf ...

despre kenwood ... aproximativ la fel ...

ca HU te sfatuiesc pioneer , alpine sau si clarion
alegerea este a ta .. si se face in genere dupa gusturi
de duci in magazin .. la standul de car audio
si asculti HU ... tinand cont ca ...difurile au incinta cel putin mai rezistenta si mai inchegata decat o sa ai in masina ...
ionut.tanase
QUOTE(shokaliptiku @ 13 Jul 2009, 08:36)
...ca HU te sfatuiesc pioneer , alpine sau si clarion ...
*



Eu te sfatuiesc:
1. //Alpine
2. Clarion
3. Pioneer
shokaliptiku
dami un singur motiv pentru ordinea HU alese
eu leam pus aleator ... nu conteaza ordinea ...
uscatu83
Ok, multumesc pentru sfaturi. Cred ca pana la urma o sa aleg Pioneer ca sunt mai accesibile la pret.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.