Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Radiator AC
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
Alydor
Din nefericire mi s-a spart. Intrebarea este daca potriveste de pe un mpi pe un dci radiatorul? sau unde as putea gasi la un pret rezonabil un radiator de ac pentru 1.5? ca la dealer e 1400 de ron. Am gasit la un distribuitor un radiator "after market" la pretul de 400 de ron insa nu stiu daca merita sau nu ...


Suma respectelor, Alydor
Alydor
nimeni nimic???


Suma respectelor, Alydor
Serje
Pe la ceva dezmembrari ai fost?
Sau ... pe la service, iei un baiat de acolo deoparte si ii zici sa-ti faca rost de un radiator.
Alydor
am gasit la o firma din bucuresti radiator AC Valeo la 450 de ron. Poate sa imi spuna cineva codul de la radiatorul de AC? sau dimensiunile?


Suma respectelor, Alydor
Alydor
pentru cei interesati se gaseste radiator Valeo pentru Logan 1.5 dci la pretul de 470 ron. Radiatorul are codul 817701 si il puteti comanda direct la reprezentanta valeo romania. Intrati aici http://www.valeoservice.com/html/romania/e...duits.focus.php si apoi dati clik in dreapta sus (valeo web catalog) si de acolo selectati piesa care va intereseaza.

Din partea mea se topicul se poate inchide

Suma respectelor, Alydor
michou
Intrebare: cum afli pretul ca in catlogul respectiv nu apare......dupa ce efectuezi comanda iti apare si pretul? Multumesc pentru raspuns


QUOTE(Alydor @ 28 Jul 2009, 14:42)
pentru cei interesati se gaseste radiator Valeo pentru  Logan 1.5 dci la pretul de 470 ron. Radiatorul are codul 817701 si il puteti comanda direct la reprezentanta valeo romania. Intrati aici http://www.valeoservice.com/html/romania/e...duits.focus.php si apoi dati clik in dreapta sus (valeo web catalog) si de acolo selectati piesa care va intereseaza.

Din partea mea se topicul se poate inchide

Suma respectelor, Alydor
*


Alydor
eu l-am comandat de la alta firma... abia dupa ce mi-a venit radiatorul mi-a trecut prin cap sa caut siteul oficial valeo si sa ma uit. Puteti sa ii sunati la telefon sau sa le trimiteti un mail prin formularul de contact ... Multe piese folosite de reno/logan sunt produse de valeo


Suma respectelor, Alydor
Costin(PH 87 KOS)
salut..am si eu o intrebare...la dci,intercoolerul se poate schimba fara sa schimbi si radiatorul ? am inteles k la renault megane se poate,dar la service la dacia mi-au zis ca nu...si ca pretul fara montaj ar fi 2000 de lei... sad.gif
mdaa2k
Eu am luat saptamana trecuta de la un parc de dezmembrari gasit pe net (prin fundeni, dragonul rosu) intercooler pt 1.5 dci 65 cai fara AC cu 200 ron (la mine a fost toata fata zdrobita si nu gasesc nicaieri sistemul de prindere, asa ca l-am prins cu soareci de plastic)

Deci pune mana pe google si pe telefon ca sigur gaseti mai ieftin decat cere Dacia
Geox16v
Intercooler la 65 CP???
mdaa2k
mai... eu asa stiu ca este, ca nu are I-ul rosu
o sa ma uit zilele astea pe acte
mdaa2k
50Kw adica vre-o 67.051 104 622 cai putere ianuarie 2008 (banuiesc ca-i euro 4, dar nu scrie pe nicaieri)
bobo77
QUOTE(mdaa2k @ 13 Dec 2009, 11:15)
intercooler pt 1.5 dci 65 cai fara AC
*


Cred ca te inseli dci-ul de 65 cp nu are asa ceva, poate pentru cel de 70 cp e4.
mdaa2k
Mai... am scris mai mus ca are 50Kw.
Astazi am pus mana pe talonu lu taica-miu si pe al lui scrie 48Kw (al lui nu are intercooler si este din iunie 2006
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.