Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Faruri dacia 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Nerro
Am si yo o problema ,cand aprind faza scurta, farul de pe stanga fata are intensitate mai mica decat pe dreapta si se aprinde si semnalizarea de langa far tot stanga cu intensitate mica.....la fel se comporta si la faza lunga.....daca aprind pozitia, totul este ok...totul se intampla la faza lunga si scurta... ce poate fii?...ma poate ajuta cineva?
pavel_daniel
Salut.Dupa cate povestesti se pare ca farul tau nu are masa.Cauta firul de masa de la faruri si lampa de semnalizare pe aripa interioara.Curata masa sau refa-o,dupa caz.Succes
kog
daca ai releu de faza lunga curata-i papucii si la ala. Nici nu iti vine sa crezi ce comportament pot sa aiba farurile de la releul ala. Deasemenea curata masa de la far si papucii care intra in bec.
Nerro
am pus un fir de la semnalizarea stanga fata de la firul ala negru de masa si l-am legat de un surub de la masina si vad ca merge...multumesc pentru sfaturi...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.