Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: caut un mecanic bun in Timisoara
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
darkavenger183
Salutare,
am nevoie de ajutorul vostru va rog. Stie cineva un mecanic care lucreza bine? am o Dacie din '99. Imi pierdea ulei pe la baie si pe la capacul de culbutori. Am dus-o la un service ( Nazaret de pe str. Drubeta ) si nenica de acolo mi-a "rezolvat-o". Adica nu mai curge ulei, a si segmentat motorul dar acum imi baga apa in ulei intr-o dulce dusmanie. ( trebuie sa completez aproximativ 2 litrii de apa in 500 Km, uleiul s-a facut ca gri albicios si pe capacul de la buson ii plin de spume albe). Evit sa ma mai duc la Nazaret, am vazut cand a lucrat ca fuserea. Chiuloasa a strans-o fara dinamometrica, nu a curatat prea bine zone unde se pune garnitura. Tachetii i-a reglat dupa ochi..... am verificat acasa, cel mai mare joc am avut la un tachet de 0.70 mm de la 0.20 mad.gif
Stiti un mecanic care sa lucreze bine?
ZTV
fogarassy_nicolae, este id-ul meu de mess. Intri si vb acolo. Bye
tmkrf
cunosc si eu daca e nevoie
paul-tm
Salutare. Am ceva probleme la dacia mea si cred ca am nevoie de ajutorul unui mecanic sau mester.
Pe masina am discurile de frana de grosimi diferite: pe dreapta 6mm, pe stanga 8mm.
De ceva timp observ ca se cam infraneaza roata dreapta fata. Se observa si la consum.
Acasa am cumparate un set de discuri de autospeed,placute autospeed.
Mai trebuie sa cumpar set garnituri etrier de la unix, pistonase etrier si lichid frana.
As vrea sa imi schimb discurile,pistonasele si garniturile de la etrier.
Stie cineva un om de treaba care sa imi faca dacia contra cost?. Eu nu am prese de rulmenti acasa.
Locatie Timisoara sau localiatati langa Timisoara .
Mersi
bucatzel
Nu mai am numarul lui de telefon, dar iti explic cum se ajunge la el.

Mergi pe calea Sagului spre metro, treci podul, si la semafoare faci dreapta.

La vreo 50 de metri (Poate mai putin) faci stanga, ca si cum a intra in spatele reprezentantei Renault. Treci de zona unde parcheaza cei de la renault masinile lor in service, si pe stanga vei gasi un garaj. Pe tip il cheama Loti. Din cate tin minte, lucreaza de la 9 la 17.

E cam remote locatia, dar cel putin la mine, de fiecare data cand am avut nevoie o facut treaba ingrijita, scule are, si nici nu stramba din nas la dacii.
ZTV
QUOTE(paul-tm @ 27 Jan 2011, 15:56)
Salutare. Am ceva probleme la dacia mea si cred ca am nevoie de ajutorul unui mecanic sau mester.
Pe masina am discurile de frana de grosimi diferite: pe dreapta 6mm, pe stanga 8mm.
De ceva timp observ ca se cam infraneaza roata dreapta fata. Se observa si la consum.
Acasa am cumparate un set de discuri de autospeed,placute autospeed.
Mai trebuie sa cumpar set garnituri etrier de la unix, pistonase etrier si lichid frana.
As vrea sa imi schimb discurile,pistonasele si garniturile de la etrier.
Stie cineva un om de treaba care sa imi faca dacia contra cost?. Eu nu am prese de rulmenti acasa.
Locatie Timisoara sau localiatati langa Timisoara .
Mersi
*




am si pe zona Sagului pe cineva sau in Mehala .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.