Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme Schimbari Viteze
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
revoOO
Salut. De curand am achizitionat o noua cutie de viteze in 5+1 trepte. La vechiul proprietar cutia mergea perfect, stare perfecta, cand am montato pe masina mea a intervenit o mica problema. Schimba perfect din 1,2,3,4,5 ... dar fel si din 5,4 iar din 4 in 3 nu intra ( intra doar sa reduc prea mult sau daca ii dau un sprit ),,, iar din 3 in 2 e totul ok...... Doar din 4 in 3 sau de pe puntul mort in 3. Astept o parere din partea voastra ca simt ca innebunesc ca la celalat proprietar mergea stats si la mine mad.gif ! Mentionez ca am pedalier de 4+1 ,,,dar vechea cutie tot in 5+1 si aveam probleme grave la viteza a 2-a excl.gif Iar acu am probleme la viteza a 3-a huh.gif PLS Help !
iulian.bisty
eu am avut doar probleme cu a 2-a (tot asa tb sa reduc aprope sa opresc )si dupa ce am schimbat sincronul a mers perfect,cred ca si la tine ar fi aceiasi problema
pcostica
sincronul de la a 3a.
Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.