Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: culoarea perfecta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2, 3
radu logan
Am creat acest topic pentru a afla parerile voatre in legatura cu game de culori oferita de dacia pentru modelul logan. Care vi se pare a fi ca mai potrivita pt logan .. sa nu se vada prea bine zgarieturile ... rezistenta , sa se potriveasca cu masina,cu:jentile, interiorul, stema Dacia biggrin.gif .. Astept raspunsuri .. ms !
asybo2002
albastru marine
StefanT
QUOTE(asybo2002 @ 14 Mar 2005, 21:11)
albastru marine
*


rosu toreador...cred ca ar face contrast interesant cu emblema huh.gif
radu logan
dar culoarea albastru egee ..cum vi se pare ?
loki
QUOTE(radu logan @ 14 Mar 2005, 20:31)
dar culoarea  albastru egee ..cum vi se pare ?
*




am ales culoarea "alb"

Dar daca ar fi fost disponibila si culoarea "negru" n-as fi stat pe ganduri...
(imi place foarte mult culoarea "negru" de la Mercedes C-klasse)
RIon
negru
bunicu
stiti zicala aia "nu e frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie" ? culoarea potrivita e aia pe care o alege omu' cind comanda loganul. fiecare cu ce-i place.

si ca sa dau totusi si un alt raspuns: sa ne aducem aminte ca in proportie de 75 % a cazurilor loganul in fotografiile oficiale este rosu toreador. nu cred ca este o simpla coincidenta si cred ca a fost studiata problema. probabil ca avantajeaza cel mai bine caroseria si dimensiunile loganului.

stefan19
Arata foarte bine cameleon ! stiu, se intretine foarte greu, dar arata bine, se duce spre negru .
Eu am ales culoarea pe neve, mai m-am uitat pe la solenza ..... am mers pe ideea ca ce-au ales pentru prezentare si lansare se va potrivi cel mai bine..asa ca am acum
rosu toreador si sunt multumit ! rolleyes.gif
omiocaoe
Eu am alb, din motive de intretinere.
maxx
de ce pe site la dacia pt culoare galben nu sunt vopsite spoilerele ????
osirus
Pentru ca sunt pentru taxi biggrin.gif !Nu au nici tetiere in spate!
Fiecare i-si alege culoarea care ii place!Eu am rosu pasion!E singura culoare care mi-a placut mie!In caz de ceva,doamne fereste,costa putin vopseaua si manopera in comparatie cu o vopsea metalizata laugh.gif !
yonutz
rosu toreador parerea mea tongue.gif
dragosmanea
Ar fi mers neagra, deoarece negru o face sa para mai putin masiva (cel putin spatele). Eu am ales cameleon, si de multe ori pare neagra. Pe locul 2 dupa gusturile mele este rosu toreador. Pe locul 3, albastru marin. Acum stiti si voi, gusturile nu se discuta...
maverick_24
Albastru marin...e cel mai tare tongue.gif
Cr3ativ3
Negru si Rosu Toreador
cool.gif cool.gif Negru pt ca te face sa arati ca un presedinte ceva in masina si dac mai ai si geamurile ionizate e perfect. cool.gif cool.gif
wub.gif wub.gif Rosu Toreador pt ca asta e culoarea masinii mele, dar dac era si negru in paleta de culori nu as fi ezitat nici o clipa wub.gif wub.gif

P.S. Sugerez creearea unui sondaj care sa cuprinda urm culori:-rosu toreador
-rosu passion
-negru
albastru marin
egee
azur
Sa vedem ce o sa iasa
G.R.
QUOTE(maverick_24 @ 15 Mar 2005, 09:57)
Albastru marin...e cel mai tare  tongue.gif
*



Multumesc... multumesc! Inseamna ca am ales bine. Dar imi place si rosu toreador. Dar a trebuit sa aleg varianta mai ieftina.
Parerea mea este ca albastru marin ii da un aer de eleganta si stil. Parca-mi vine sa-mi pun si cravata cand ma urc la volan. sleep.gif
asybo2002
si mai are o calitate albastru marine...micsoreaza si armonizeaza...plus ca nu costa inca 220 de euro sau cat e acum
Slider
Mai Radule ce nume ai pus si tu la topic....culoarea perfecta....crezi ca o sa afli raspunsul? ....fiecare om cu preferintele sale in ceea ce priveste culorile....
radu logan
am facut si un poll (ideea lui Cr3ativ3) sa vedem ce o sa iasa !

Slider ..am pus numele asta deoarece ..eu vreau sa aflu care culoare este cea mai rezistenta..sa nu se vada prea bine cand e murdara... la mine cu culoarea alba ..trebuie sa spal masina in fiecare saptamana!!!..sa nu se vada nici zgarieturile prea bine !! s.a.
marksman
Perla. Se vede cel mai putin mizeria pe ea... Pe cand pe culorile inchise...
byl
gri perla, culoare "antijeg", scuzati
mirceacd
Gri perla cred ca ascunde bine zgarieturile.
Verde camaleon arata cel mai bine formele masinii.
Am cumparat Rosu passion pentru ca da un aspect de masina nervoasa.

Mentionez ca asta este parerea mea si va rog sa nu-mi sariti in cap daca voi aveti alte culori.
dragosmanea
cred ca cel mai bine la jeg si zgarieturi ar rezista un gri metalizat, dar din pacate nu avem aceasta culoare pe logan....
Codrin
am alb artika. chiar daca trebuie spalatamai des, cand e curata ti-e mai mare dragul sa te uiti la ea wub.gif . Mai ales daca e a ta... 04.gif
shimpu
1. albastru Marin wub.gif smile.gif
2. cameleon
3. albastru marin
bomicabomic
QUOTE(osirus @ 14 Mar 2005, 22:53)
Fiecare i-si alege culoarea care ii place! In caz de ceva,doamne fereste,costa putin vopseaua si manopera in comparatie cu o vopsea metalizata laugh.gif !
*


Corect referitor la alegere.
Cit priveste, rosu passion, mie mi-a scos peri albi. Se vad zgirieturile cele mai fine.

Adevarul este ca Dacia n-a scos o culoare care sa fie potrivita Ro, unde se mai da cu cheia, se mai scrie Spala-ma, se mai hirjonesc unii, altii si praful e cit nisipul din Sahara.

Ca preferinte :
1.Egee
2. Marin
3. Passion
maxx
PERLA RULES !!!
culoarea asta vine perfect pe SOLENZA SCALA...asa m-am indragostit de culoarea asta biggrin.gif
andreic
Eu am preferat cameleonul cu toate ca este greu de intretinut.
vladan34
PERLA
asa e a mea.o fi antijeg.....
dar dupa mine e eleganta ,putin sobra..
cu sigla merge cel mai bine albastru egee.
at-i vazut loganurile rosii prin oras?cele cu putin praf sau noroi pe ele?.


"parereamea"
blink.gif

P.S.vedeti si rezultatele sondajului
Adrian_Solenza
Verde cameleon, e CEA MAI ELEGANTA!!!! Este de efect...
Rosu e culoare naspa! Cea nemetalizata...
Albastru Egee e super, prinde bine cu geamuri negre!
Cel mai prost ii sta cu albastru ala marin (bleu-marine)... Cu galben ii sta mai bine!
Perla deja sunt prea multe, eu regret acu' ca am culoarea asta!

Intersant este verde ficus, extrem de rara, dar foarte discreta!

Alb este o culoare de Berlina, si face masina si mai masiva, nu se potriveste!
Vlad1984
NEGRUUUUUUU!!! Pacat ca nu s-au gandit sefii la negru...ORICE masina arata bine in negru, dar na, poate Logan nu e orice masina, o fi mai speciala in viziunea francezilor...
Babooli
QUOTE(loki @ 14 Mar 2005, 19:45)
am ales culoarea "alb"

Dar daca ar fi fost disponibila si culoarea "negru" n-as fi stat pe ganduri...
(imi place foarte mult culoarea "negru" de la Mercedes C-klasse)
*



pentru ca n use poate negru eu zic sa alegi un verde ficus wink.gif Seamana foarte mult
dragosmanea
Babooli, Cameleonul seamana cu negrul, adica se vede neagra din anumite pozitii, verde ficus nu e asa, e verde! excl.gif
mariachi
imi place la nebunie albastru marin.
daca ar fi sa fac un clasament ar arata cam asa:
1. albastru marin
2. rosu passion
3. rosu toreador
4. perla

pur si simplu ma dispera cameleonul. mi se pare categoric cea mai urata culoare din toata paleta aleasa de dacia. cer scuze celor care au aceasta culoare, nu vreau sa jignesc pe nimeni, pur si simplu mi-am spus parerea.
gusturile nu se discuta
dragosmanea
biggrin.gif Eu am cameleon...nu ma supar, asa e, gusturile nu se discuta, dar stiti cum e vorba aia: Exita o explicatie!!!!
Masina asta are fundul mare, si per total, asa, e o masina mare. In general culorile inchise fac masina (sau femeia) sa para mai mica. De accea mi se pare ca aceasta culoare (cameleonul) e destul de potrivita avand in vedere si geamurile cu tenta verzuie. Dar este o culoare foarte pretentioasa. Am spalat-o duminica seara si luni dupa servici arata de parca nu ar fi fost spalata de doua saptamani, plina de praf, mizerabila...si nu am mers decat in Bucuresti cu ea. La fel de pretentioasa mi se pare si rosu toreador.
Numai bine!
dadoshel
1. albastru marin
2. gri perla
3. galben sport daca ar vopsi si spoilerele sad.gif
...dar daca ar fi negru si as avea banii necesari pt achizitionare nu as sta pe ganduri deloc biggrin.gif
StefanT
rosu toreador...se potriveste contrastul cu emblema....zic eu wink.gif
bogdan_o
Grafit. Cel putin asta imiplace mie cel mai mult. Din clorile disponibile, albastrul ala deschis au vedrele inchis.

Sau, S.F. vopsita la Glassurit cameleon. Am vazut un Opel azi pe la Romana si arata demential. Era un joc de culori intre verde si albastru si aveai impresia cand mergea ca se schimba culoarea masinii. Demential efectul.
Babooli
QUOTE(dragosmanea @ 17 Mar 2005, 07:38)
Babooli, Cameleonul seamana cu negrul, adica se vede neagra din anumite pozitii, verde ficus nu e asa, e verde!  excl.gif
*



ai dreptate smile.gif
St
Verde cameleon rullz, dupa mine....
CosminM
perla dar.... e alba
soryn
cameleon,si celalalte culori sunt frumoase dar culorile deschise dezavantajeaza loganul
bogdan_iuly
perla ... pentru ca e culoarea prafului biggrin.gif si ii sta si bine ... parerea mea alcoholic.gif
delya
Preferintele mele:
1.Rosu Toreador
2.Verde Cameleon
3.Gri Perla

Cu toate astea , inca nu m-am hotarat ce culoare voi alege cand vom comanda masina! sad.gif
Daedalus
Categoric negru ar fi stat excelent pe Logan cat si pe Solenza. Solenza mea e verde cameleon dar nu stiam ca ii sta asa bine pana nu am vazut-o. Imi mai place rosul toreador si gri perla. In rest.. nimic interesant. Am un prieten care moare dupa albastru .. nu mai stiu care, culoarea cerului dar mai inchis, un albastru normal. Ce a vazut asa interesant la culoarea respectiva nu pot sa stiu, sincer ma lasa rece. Dar cum ziceam e chestie de gusturi.
tazzz
negrul sau grafit-ul...dar astea au fost scoase pe rand de pe supernova si de pe solenza sad.gif

in culorile astea ar fii aratat bestial...

dintre culorile prezente pe masini as alege gri-ul pentru ca nu se vede praful, dar sunt prea multe asa(30-40% din totalul logan-urilor sad.gif , era o statistica postata mai demult); din cele ramase albastrul egee si galbenul sport care e o culoare foarte frumoasa, pacat ca de cand cu taxiurile ma repugna sad.gif...

eu mi-am luat masina cameleon, pentru ca vroiam neagra dar nu se poate...cand o fi de revopsit masina am sa o fac neagra biggrin.gif chiar daca tre sa schimb actele 04.gif
CristiZ
albastru egee, zic ca merge bine pe logan... sau rosu dar nu cel metalizat
maryus_83
Albastru marin e belea rau excl.gif biggrin.gif
radui
Am votat verde ficus. E elegant. Si impreuna cu perla , reduc mult efectul de masivitate
dydycom
daca vrei sa arate bine( adica mai mica,SOBRA, eleganta ) alegi cameleon, dar iti mananca zilele ca tre sa stai dupa curu ei mai rau decat dupa femeie
daca vrei sa o speli din joi in pasti...perla nene
acum pentru cei cu rosu(orice natie) mi-a zis cineva.....ca-i culoare tziganeasca traumatizat fiind de perioada 96 probabil cand toti spoitorii aveau visinie metalizata si geamuri ionizate:))
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.