Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme cu stergatoarele
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
tichondrius95
Am o problema cu stergatoarele. La prima viteza a manetei abia se misca, sau cate o data nu se misca de loc, iar la a 2-a viteza se misca ca naiba, parca merg in reluare. Am schimbat maneta cu una noua si tot la fel merge. Ce-o fi?
virusssp
unge mecanismul de sub bord si daca tot asa face -> ia bratul de la stergator jos, desfa axul de care este prins si unge-l... poate vor trebui inlocuite...la mine tot asa greu rulau, pana cand s-a rupt bratul mecanismului de sub bord (ax gripat, intepenit..ruginit)
tichondrius95
Ms pt sfat. Am sa desfac zilele astea tot ansamblul si am sa il ung din nou.
C a t a l i n
Provizoriu, până desfaci, poți folosi WD40 pulverizat la toate angrenajele și lagărele.
bashtalu
ai rezolvat ceva?
Cristixx
Si la mine faceau asa si ghici ce era, nu erau stranse bine piulitele care le fixeaza si mergeau cam in gol, adica cand agata le ducea, cand nu ....Oricum, mergeau in reluare, trebuia sa "invarta" de 2-3 ori ca sa prinda odata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.