Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: semnalizari fata
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
voshlo27
salut...sunt un cititor fidel, m-ati scutit de o gramada de cheluieli, insa iata ca a venit momentul sa imi fac si eu confesiunea: nu mai merg semnalizarile din fata sad.gif ( de fapt, nu mai merg nici pozitiile, dar alea nu ma intereseaza f mult...) alea din spate merg ok, iar in fata am incercat sa schimb becurile si soclurile, dar nimic in continuare....poate ma puteti ajuta, v-as fi recunoscator. multumesc! smile.gif
bucatzel
Vezi sa nu fi pus ceva fire invers, sa le inversezi intre pozitie si semnalizare. Is prea nauc de cap la ora asta ca sa dau sugestii mai clare. Cauta pe forum, sunt mai multe scheme electrice, vezi sa mearga firele unde trebuie... Prima dacie pe care am avut-o avea astea invers, si al naibii daca se aprindea macar pozitia aia.
Nerro
In primul rand uite-te la sigurante sa fie ok....yo am patit ceva asemanator si pana la urma de vina a fost firul de masa....am gacut alta masa pe masina...poate sa nu fii conectat firele bine...mai revino cu informatii
deceneu32
Daca iti functioneaza pozitiile si semnalizarile din spate iar cele din fata nu,sa stii ca nu e din sigurante.Ai legatura slaba la masa.Vezi care e problema:cureti locul,inlocuiesti papucii etc.

P.S.:Am uitat sa-ti urez bun venit pe acest forum! smile.gif Te saluta un oltcitist. smile.gif
STORMTROOPER
Vad ca masina este din 1991, probabil ai modelul cu semnalizari in bara.Vezi sa fie bine bagati papucii si sa faca contact cum trebuie.Daca zici ca nu iti merge dici stinga nici dreapta vezi sa nu fie de la un fir de la instalatia de lumini. Mai poti incerca si cu unele noi sau care stii ca merg. Daca alea merg, le schimbi.20 ron/bucata de ELBA.De obicei la modelul asta au obiceiul sa se umple de noroi si praf, si sa faca figuri.
deceneu32
Este adevarat si ce spui tu!E bine sa curete bornele unde intra papucii.Papucii trebuie sa asigure un contact ferm,sa nu fie oxidati etc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.