Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Punte spate
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
1ustyn
La dacia mea din semnatura puntea spate se da in partea dreapta.M-am bagat sub masina acum vreo 3 saptamani si am vazut ca erau slabe suruburile alea care tin bucsa aia care face leagtura dintre bascula aia ( sau cum s-o numi) si punte.Am impins de punte ca sa se duca la loc...cu o ranga... am strans surubrile alea si gata.La vreo doua zile am observat ca puntea s-a dus iar in partea dreapta si bucsa aia este terminata.Ce se poate intampla?
kog
o sa o pierzi pe drum... radmasa.gif Acuma pe bune. Schimba bucsele alea, schimba si bratele daca sunt distruse. Iti dai seama daca puntea o ia intr-o parte ce se poate intampla la o franare mai puternica.
1ustyn
pai asta este.nu este nimic vizibil.m-am holbat vreo 2 ore pe acolo...toate sunt normale, nimic rupt, ruginit, indoit.
Mr_Devil83
sudurile suportilor pe caroserie sunt in regula? Daca da si bratele nu sunt indoite/rupte sigur ai un arc spate uzat peste limita.
1ustyn
arcurile si amortizoarele sunt puse de mine acum o luna, sudurile sunt ok.Cred ca tocmai mi-am dat seama de ceva.Chiar dupa ce am schimbat arcurile si amortizoarele s-a deplasat.Ar putea fi asta o cauza?
nmarinae
Dar bara stabilizatoare dintre brate o mai ai?

Daca nu mai este sau nu mai este prinsa cum trebui din cauza aceasta ar putea fii
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.