Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nu se alimenteaza statia
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
gotty
Am sa postez aici mai intai pentru ca momentan mi e lene sa ma duc la cineva sa mi masoare valorile:

Problema e in felul urmator:statia primeste curent,ledul de power este aprins,nu este in protectie...condensatorul afiseaza in loc de 1.22-1.23,cat afisa in mod normal,9.5...aveti idee de la ce ar putea fi?
12volti
Probabil ai un contact imperfect pe alimentare. Verifica din fata de la baterie pina la amplificator si cablul de masa, inclusiv unde se prinde cablul de masa pe caroserie.
C@talin
incearca si fara condensator smile.gif .oricum zic eu ca e degeaba ala tongue.gif
12volti
Pina nu verifica si cu un aparat de masura, nu face mare lucru. Exista si posibilitatea ca voltmetrul de pe condensator sa fie "dus".
gotty
totul s a rezolvat cu o simpla masuratoare:curentul iesea din baterie,dar nu trecea de siguranta montata imediat,pe traseu.aceea era aparent intacta,adica nu parea arsa dar nu si mai facea treaba,din cauza trepidatiilor motorului diesel s a dezlipit pur si simplu...s a inlocuit si totul a revenit la normal....
12volti
Bine ca merge wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.