Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: REMAT OARE AM SANSE?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
pician90
salut. imi sta in cap sa fac o vizita wub.gif ..indepartata ce e drept la un centru :remat :. sa ma aprovizionez cu ceva piese la supernova mea.Acum intrebarea : Am sanse sa gasesc ceva supernove pe acolo?sa stiu daca merita..sa ma duc pana acolo.vreau sa stiu daca ati intalnit careva.nova sau supernova la vreun centru REMAT
iulian sn2001
Eu am cautat un eleron acolo si nu am gasit(in galati).Dar asta se intampla acu' 2 ani jumate.Fa o plimbare si vorbeste cu aia de acolo sa te sune in caz ca apare ceva.Nu uita sa specifici ca faci o cinste daca te suna.
pician90
smile.gif) ok pai ..daca nu este nici urma de supernova pe acolo...i mituesc eu cu cv..asa de inceput.. si cum spui tu iulian..sa ma informeze cand apare cv.. dar totusi acum recent nu a zarit nimeni ..cv?
DJMaxx
cam greu gasesti supernove la remat si dupa cat stiu eu la remat primesc masini peste 10 ani asa e ? cred ca vroiai sa zici dezmembrari
oricum cam greu de gasit zic eu ca am cautat si eu eleron si draci nua m gasit deloc un centru de dezmembrari care sa aiba si supernove
Maskatu
Topicul ăsta este ceva de genul "am șanse să găsesc coca cola dacă mă duc la chioșcul după colț ?". Probabil că da ai șanse să găsești super nove. Faza cu 10 ani pică. La dezmembrări poți să găsești și x5. Ideea este că vei găsi într-un loc sau altul super nove lovite, în spate, în față sau în laterale. Acum depinde de fiecare mașină cum a fost lovită, ce piese mai sunt întregi, ce piese vrei tu, și cât vrea gigel de acolo pe ele.

PS așa de departe este rematul de ține de ai preferat comoditatea deschiderii unui topic, decât să dai o fugă până acolo, să vezi dacă au sn sau nu, și eventual dacă nu aveau lăsai un nr de telefon și spuneai să te sune dacă aduc vreuna?
pician90
ok scuze frate..poti inchide topicu' mai da totusi la ce bun daca nu pot intreba ma gandeam sa interb sa stiu si eu daca este posibilitatea sa gasesc asa cv. multi au spus ca nu este sn pe niciunde . si nu am chef sa fac 60-70 de km degeaba si nici nu stiu unde e situat ..credeam ca la asta e bun sa intreb si sa fiu informat. .oricum .. mersi de sfat asa am sa fac.. dau o tura sa ma lamuresc singur.
sergiu-iulian
@pician90 daca afli ceva sa ne anunti si pe noi,si chiar te rugam sa pui si vreun numar de telefon daca gasesti ceva.poate mai ajuti si pe altii.
Maskatu
Poate te ajută tince1290, că el este din turda. Dar oricum să știi că este irelevant. Să zici că s-a dus cineva acolo și a văzut o super nova, tu poți să te duci a doua zi și să nu o mai găsești. De obicei se păstrează piesele mai "importante", cum ar fii, aripi, uși, capotă, haioane, jenți, scaune, borduri, etc. De aceea am zis că depinde și ce cauți tu.

Cel mai bine să dai o fugă, te lipești și tu de un băiat de pe acolo, ești drăguț cu el, îi lași nr tău de telefon și îi spui că dacă apare vreo sn să te sune și îl cintesti tu.
pician90
ok asa am sa fac..si o sa bag si un nr de tel.. aici daca este cv..

28 Jul 2009, 21:40:
la un moment dat mihaicuc mi-a dat un nr de tel.si i multumesc . aveam nevoie de un scut la baia de ulei ..si nu avea numai o solenza..insa nu mi se potrivea..
miki_slz
@pician90 Salut! Remat exista pe strada Masinistilor. Nu este nici o super nova momentan. Au fost 3 nove care in 2 zile au fost dezmembrate rapid smile.gif . Una era pe injectie iar celelalte doua pe carburatie. Eu merg mai des pe acolo iar daca nu esti din oras in cazul in care apare o super nova te pot anunta smile.gif.

Daca intereseaza pe cineva, o nova(de culoare alba ) mai are usile care par a fi cat de cat bune, poate putina rugina la colturi, haionul, luneta, arcurile si telescoapele pe spate, politele din spate cu difuzoarele, scaunele din fata, computerul (nova gti) planetarele si cam atat imi vine in minte
pician90
rematul asta este exact in cluj sau la iesire..? oare mai au scut baie ulei de nova? nu ai un nr. de tel ?
argon
tu vrei dezmembrari nu remat.
Maskatu
Pai la remat vin si multe masini PENTRU dezmembrat, nu numai camioane cu fiare.
dizzy
http://www.dezmembrarimasini.ro/
vezi exact ce piese iti trebuie!
miki_slz
QUOTE(pician90 @ 29 Jul 2009, 19:07)
rematul asta este exact in cluj  sau la iesire..? oare mai au scut baie ulei  de nova? nu ai un nr. de tel ?
*



Rematul e pe strada Masinistilor (strada cu stadionul CFR). Am fost acum dimineata sa vad daca a aparut ceva nou, dar nimic. Scutul de baie de ulei este inca pe masina, numai ca e cu burta pe jos ca nu mai are roti. Daca vrei sa il iei trebuie sa il demontezi tu, e autoservire. Legat de pret nu cred ca e scump undeva la 30 40 de lei, poate nici atat.
emil_t
la remat in cluj pe masinistilor, am vazut o dacie 1300 fara pic de rugina blink.gif, parea sa fie nici demult vopsita, mai era un Mercedes 200 si un Renault Clio care pareau fara probleme, o masina blindata de bani, in rest 80% numai Dacii, si da poti sa-ti iei ce vrei de pe ele din cat am inteles, cred ca si de la motor, cu toate ca teoretic motorul trebuie distrus.
pician90
ok. deci am fost ieri la remat in campia turzii.. si surpriza smile.gif) numai gunoaie nici urma de nova sau supernova erau vreo 2 dacii 1300 si un renault 12 si multe alte jafuri.in plus nici nu ma lasau sa umblu printre piese pe acolo ...ca cica "protectia muncii" ..deci cu Rematul m-am lamurit.
miki_slz
Aici in cluj nu e asa. Intri, cauti ce vrei, daca ai nevoie de curent sa tai cu flexul iti da curent, daca vrei sa iei ceva de sub masina o ridica , si apoi mergi sa platesti piesa.
pician90
am sa fac o vizita si in cluj..sa vad. poate am cv sanse.( apropo rola de la intinzator curea nu e cam scumpa cu 2 mil ?)
miki_slz
Vezi ca programul e pana la ora 14 sa nu mergi degeaba!!! de la 8 -14 asa stiu
mihaicuc2000
QUOTE(pician90 @ 4 Aug 2009, 11:13)
am sa fac o vizita si in cluj..sa vad. poate am cv sanse.( apropo rola de la intinzator curea  nu e cam scumpa cu 2 mil ?)
*




Foarte scump ca este la 160 lei cred kit!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.