Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: O nelamurire.
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Cip&Dale
Salutare. Am o nelamurire si as vrea sa ma ajutati putin. Mie nu imi merg lampile de mers inapoi deoarece sonda de pe cutie e defecta (sunt foarte sigur). Daca eu scot sonda sa o schimb cu alta imi va curge ulei din cutie? Daca da....se poate face intr-un fel sa nu pierd uleiul?
alin12
nu va curge ulei cand schimb sonda
tichondrius95
Nu ar trebui sa curga ulei. Vezi dak e mai sus decat dopul prin care bagi ulei in cutie, dak da, poti sa o schimbi usor, dar dak vrei sa fii sigur poti scoate uleiul din cutie, si cu ocazia asta bagi si un ulei nou, k e ieftin, undeva pe la vreo 9 lei Litru, si iti trebuie 2 L. Este bine sa iei 3 L sa mai ai in caz k mai umbli vreo data.
tantaru
sal... nici mie nu mi merge,,, dar o las asa nici nu ma chinui... in fine nu asta e idea... iidea e k in cutie nu ai decat vreo 2 l de ulei pe care daca vrei poti sa ii recuperezi intrun bidaon curat pe care dupa ce schimb sonda ii bagi la loc(te as sfatui sa schimb uleiu daca tot umbli la cutie) si cand bagi ulei in ea vezi daca poti dasi si un aditiv bun...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.