Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Preiau leasing
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Tibotib
Preiau leasing pentru autoturism 4 portiere,preferabil diesel,obligatoriu aer conditionat.
AVANS 0!!! iar rata lunara sa nu depaseasca 200 euro,inclusiv Casco!
Prefer contract prin notariat,pentru a nu se plati taxe imense si fara rost firmelor de leasing.
Ofer si cer seriozitate.
Daca aveti ceva comentarii inutile,va rog sa va abtineti.
Astept oferte aici,la tel.0766.674994 sau 0740.273256 sau mail gasler.tiberiu@yahoo.com
Tibotib
--UP-- --UP-- --UP--
Tibotib
Anunt valabil,astept ofertele voastre...
Tibotib
Anunt valabil!!!
Tibotib
Astept oferte!!
Anunt valabil!!
Tibotib
--UP-- --UP-- --UP--
Tibotib
Inca valabil anuntul,astept ofertele dvs!!!
Tibotib
Valabil!!!!
Tibotib
Valabil in continuare!!!
Tibotib
Anunt valabil,astept propunerile voastre!!!
Flamingo
QUOTE(Tibotib @ 30 Jul 2009, 08:44)
Preiau leasing pentru autoturism 4 portiere,preferabil diesel,obligatoriu aer conditionat.
AVANS  0!!! iar rata lunara sa nu depaseasca 200 euro,inclusiv Casco!
Prefer contract prin notariat,pentru a nu se plati taxe imense si fara rost firmelor de leasing.Ofer si cer seriozitate.


Poate nu am inteles... Tu nu vrei sa platesti nimic pe masina cand o preiei ci doar vrei sa achiti ratele in locul propietarului din acte si sa te folosesti de ea ?
Tibotib
Da,ai inteles bine!
Prin contract notarial proprietarul cedeaza dreptul de folosinta in favoarea mea,iar eu ma angajez sa achit ratele si toate cheltuielile aferente creditului sau leasingului in contul proprietarului,pana la finalul acestuia.
Binenteles,suport si plata impozitului anual pentru masina in cauza!
Flamingo
Ok, am inteles acum. Mult succes in cautarea contractului cedat. wink.gif
Tibotib
Ceva modificari la anunt...
Rata lunara poate depasi 250 euro,chiar fara asigurarea Casco!!
Astept in continuare ofertele dvs.!
Tibotib
Valabil,astept ofertele dvs.!!!
Tibotib
QUOTE(Tibotib @ 30 Jul 2009, 07:44)
Preiau leasing pentru autoturism 4 portiere,preferabil diesel,obligatoriu aer conditionat.
AVANS  0!!!  iar rata lunara sa nu depaseasca 200 euro,inclusiv Casco!
Prefer contract prin notariat,pentru a nu se plati taxe imense si fara rost firmelor de leasing.
Ofer si cer seriozitate.
Daca aveti ceva comentarii inutile,va rog sa va abtineti.
Astept oferte aici,la tel.0766.674994 sau 0740.273256 sau mail gasler.tiberiu@yahoo.com
*




Indiferent de valoarea ratei,marca masinii sau culoare...
Tibotib
Anuntul este valabil si pentru cumpararea unei masini,indiferent de valoare,doar prin contract notarial,numai pe societate,plata in rate lunare,pretul final si valoarea ratelor lunare se stabilesc doar atunci cand vad masina!!!
O zi buna!
95puf
Nu esti tu cel care vinzi si nu cedezi in conditiile pe care le cauti aici un Citroen C5 din 2007? blink.gif
Tibotib


QUOTE(95puf @ 16 Sep 2009, 20:08)
Nu esti tu cel care vinzi si nu cedezi in conditiile pe care le cauti aici un Citroen C5 din 2007?  blink.gif
*




Haideti sa va explic tuturor cum sta situatia,pentru a nu mai initia discutii contradictorii...
Citroen-ul C5 care este la vanzare este a unui vecin,pe societatea lui,iar omu are o datorie la firma de leasing si este nevoit sa-l vanda sau sa ceara avans pentru cedarea contractului,pentru ca nu are banii necesari sa achite datoria( care e destul de mare,aprox.5.800 euro).A achitat pana acum aprox.9.500 euro,din care 6.100 doar avansul de 30%,restul rate,fara alte taxe de aprox. 1.200 euro.Din acest motiv pretul cerut de el este de 5.800 la cedare,iar la un calcul elementar va dati seama ca si omul cedeaza contractul fara pretentii!!!
Asta e motivul pentru care apar postarile ca fiind ale mele,dar eu nu caut decat sa preiau contract bancar sau leasing in conditiile descrise la inceputul thread-ului.
Daca vecinul nu avea datoria si puteam prelua eu masina,nu mai apareau anunturile pe net si nu mai era cazul sa fiu luat in suturi de fiecare care n-are treaba si isi baga nasul in postarile altuia!!!

Revin cu precizarea ca anuntul meu este valabil si va rog sa va abtineti de la comentarii inutile!!!
Postati doar la subiect,la urma urmei,fiecare are dreptul sa ceara sau sa ofere ceva,si nu cred ca sunteti mai destepti daca faceti aprecieri de genul <crezi ca suntem prosti?>
Nu am obligat pe nimeni sa-mi dea ceva de pomana,am facut doar o oferta de preluare si ma astept sa fiu inteles de cei care au dat un avans minim,au platit ceva rate(daca le-au platit) si din diverse motive sunt de acord cu cererea mea.

Va multumesc pentru aprecieri si intelegere !!!
R19/16v
Tibotib sunt destul de sigur ca mai e loc pe reno.ro pentru inca un user, deci eu zic sa nu mai imparti userul tau cu vecinul pentru a preveni asemenea situatii.
Tibotib
QUOTE(Flamingo @ 17 Sep 2009, 11:38)
Te invarti in jurul cozii. Nu trebuia sa raspunzi mesajului de mai sus. Interesant e altceva... Ai spus mai sus ca...
...numai ca la semnatura apare Citroen-ul. Pana la urma al cui este ? Al tau sau al vecinului ? Cumva acum o dai la intors dupa ce te-ai vazut incolti de toti forumistii dand "vina" pe un om de 67 de ani ?
*



Cu toate comentariile voastre rautacioase,voi incerca,din nou,sa va deschid ochii...
Daca va uitati cu atentie la primele mele postari de pe forumul Citroen,acolo unde am scos Citroen-ul la vanzare prima data,la semnatura apareau doua masini >
Citroen C5,masina vecinului si un Mercedes W 124-300TD,care ,atunci,era masina mea.
Ulterior,Mercedes-ul s-a schimbat cu un VW Passat mai ieftin si diferenta de bani,,iar mai tarziu am vandut si Passat-ul.Acestea au fost masinile mele si fiind mai ieftine,s-au vandut in final.
Asta e motivul pentru care toate apareau sub semnatura mea.

Vecinul meu are intradevar 67 ani si printre altele,este si administratorul firmei la care sunt angajat.E normal sa incerc sa-mi ajut seful ,cred ca oricare dintre noi ar face la fel.
Cat priveste mizeria din masina,este opera nepotilor, a caror urme se vad peste tot in masina,inclusiv la scrumiera stricata.

Tibotib, care e firma tembela care face contracte de leasing de vreo 30000 Eur pe 4-5 ani cu persoane de 65 ani?
Tibotib, sa intelegem ca vecinul, care are acum 67 de ani, si-a dat cele mai ultime mii de euro la leasing si nu mai are 1000 de lei pentru un calculator? Sint sigur ca are cunostintele de operare necesare, pentru ca altfel n-ar merge atita cu C5-ul: vreo 3000km in doua luni. Foarte disperat vecinul sa-si plateasca ratele! Mai e si fumator. Sa stii ca astia traiesc pina la 102 ani, apoi se lasa de fumat si isi refac viata.


Daca pe tine te-a intrebat o firma de leasing,atunci cand ai solicitat deschiderea unui contract de leasing pe SOCIETATE,ce varsta are administratorul societatii,inseamna ca esti un tip dotat cu multa inteligenta si cunostinte solide in domeniu.
Varsta conteaza la creditele persoanelor fizice,stimabile,dar pentru societati nu are importanta.
Chiar crezi ca toti copiii care stiu sa lucreze pe calculator stiu sa si conduca o masina?
Sau toti mosii sau femeile in varsta care conduc masinile stiu sa lucreze pe calculator?
In seamna ca suntem o tara de oameni super dotati si inteligenti,din frageda copilarie si pana la 102 ani,dupa care se lasa de fumat si isi refac viata!!!


Cat priveste Citroen Xsara Picasso care este la vanzare tot sub semnatura mea,masina este intradevar a unui coleg de serviciu care locuieste,mai nou,la tara,si nu are timp sa posteze anunturi sau sa se contrazica cu toti carcotasii de pe forumuri!!!

Postarile de pe forumuri privind preluarea unui contract bancar sau de leasing sunt ale mele,fiind nevoit sa apelez la aceasta forma deoarece cu veniturile din cartea de munca nu-mi acorda nici o banca sau firma de leasing posibilitatea de a-mi cumpara o masina,iar ca orice om ,imi doresc o masina mai noua decat cele avute pana in prezent. Cat priveste plata unui avans,este problema mea daca dau sau nu bani avans,si motivele celor care sunt de acord sa cedeze o masina fara a primi avans sunt diverse si nu intotdeauna intelese de carcotasi...

Apropo,Citroen-ul ,la finalizarea contractului de leasing,costa <doar> 25.700 euro,cu toate cheltuielile( TVA,dobanda,Casco,dobanzi de prefinantare,etc.) incluse,avand in vedere ca a costat de nou 21.700 euro cu toate dotarile.
Si DA,este o masina superba,pe care am avut ocazia sa o conduc de multe ori si care depaseste cu mult ( confort la volan si tinuta de drum ) multe marci de masini < consacrate> de pe piata autohtona,din aceeasi clasa sau echivalente ca pret.
Pacat ca are <coada> cu datoria,va spun sincer ca altfel masina era de mult a mea.
O zi buna!
Tibotib
Anunt valabil si pentru cumpararea unei masini in rate ,prin contract notarial,doar pe societate. Valoarea si numarul ratelor le stabilim de comun acord,la vederea masinii.
O zi buna!
Tibotib
Valabil anuntul!!!
Tibotib
Valabil si urgent!!!!
Tibotib
Anunt valabil si urgent pentru cumpararea in rate,preluarea unui contract de leasing sau credit auto!!
Nu am posibilitatea de a oferi avans sau o suma mai mare la cumpararea in rate!!
Tibotib
--UP-- --UP-- --UP--
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.