Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme semnalizare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
cjo3wrc
Atunci cand semnalizez imi clipoceste foarte repede, parca ar fi la foc automat, cred ca viteza cu care semnaizeaza s-a marit de vreo 3-4 ori. Am ceva scurt sau care este problema? Ar trebui sa ma ingrijoreze sau nu este mare lucru si pot circula asa?
PS: Scuze daca nu am fost prea explicit sunt incepator si nici de mecanica nu prea am habar.
bygy007
ia vezi matale becurile se aprind bine? adica cite 2 posibil ca unul sa nu se aprinda , daca se aprind ambele , fata -spate cind dai pe directia respectiva atunci e releul ,
s-a mai siscutat daca cautai gaseai raspunsul
cjo3wrc
Becurile se aprind amandoua(fata-spate), avariile se comporta la fel, deci dupa ce zici tu este releul. Intrebarea mea este pot merge asa cu el. Ce se poate intampla?
Lucian MC
Un releu e maxim 20 lei si se schimba mult prea usor
Nu ti se va intampla nimic daca nu il schimbi doar o sa te bata la cap tacanitura aia rapida
cjo3wrc
Mersi de raspunsuri. Topicul se poate inchide.
danut 69-71
QUOTE(cjo3wrc @ 31 Jul 2009, 11:59)
Atunci cand semnalizez imi clipoceste foarte repede, parca ar fi la foc automat, cred ca viteza cu care semnaizeaza s-a marit de vreo 3-4 ori. Am ceva scurt sau care este problema? Ar trebui sa ma ingrijoreze sau nu este mare lucru si pot circula asa?
PS: Scuze daca nu am fost prea explicit sunt incepator si nici de mecanica nu prea am habar.
*


Poate ai inlocuit unul dintre becuri si nu este de aceeasi intensitate ,de aceea semnalizarea a marit viteza .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.