Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: zgomot sacadat in partea stinga jos
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
sl67livius
dry.gif Salutare! Am nevoie de ajutor .In timpul mersului si la viteze diferite se aude un tacanit sacadat la partea stinga ,in dreptul rotii.Mentionez ca zgomotul asta se aude doar cind accelerez si nu atunci cind ruleaza din inertie.Nu apare cind virez stinga sau dreapta.Astept sfaturi si diagnostice posibile,din partea voastra!
Lucian MC
Planetarele daca e in fata sau butucul daca e pe spate:))
vdaniel
la fel am patit si eu--am gasit o piatra in scut si am rezolvat
Sorin_18
planetara!
danut 69-71
QUOTE(sl67livius @ 1 Aug 2009, 22:29)
dry.gif Salutare! Am nevoie de ajutor .In timpul mersului si la viteze diferite se aude un tacanit sacadat la partea stinga ,in dreptul rotii.Mentionez ca zgomotul asta se aude doar cind accelerez si nu atunci cind ruleaza din inertie.Nu apare cind virez stinga sau dreapta.Astept sfaturi si diagnostice posibile,din partea voastra!
*


Foarte posibil cu a zis [ vdaniel -piatra] sau vreo scula uitata de vreun meserias . Eu am patit cu scutul se slabise .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.