Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intreabare...
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
mecano
Cine imi poate spune ca cat ajunge un RK la o dacie 1310? eventual cine are o lista cu manopera pe unitatea de timp. multumesc
Mr_Devil83
pai iti trebe set motor, vreo 4 5 milioane, cuzineti la R1 sau R2, vezi tu ce ai in motor cand il desfaci, astia is pe la 1 mil, probabil simeringurile la supape, 50 de lei cred si rectificat arborele cotit. Asta habar n-am cat poate fi...50 - 100 de lei.

Manopera pe la noi se invarte intre 25 si 40 de lei pe ora si cred ca sunt necesare vreo 10 ore.

As zice vreo 10 - 12 milioane.
mecano
ok merci, dar daca incluzi si sistemul de franare, bucse, vopsire compartiment motor si caroserie exterioara?
yon
QUOTE(mecano @ 2 Aug 2009, 11:46)
ok merci, dar daca incluzi si sistemul de franare, bucse, vopsire compartiment motor si caroserie exterioara?
*


iti cumperi logan radmasa.gif


acum lasand gluma la o parte, e destul de greu sa faci asta, iti trebuie o gramada de bani si timp si nici nu vei reusi sa faci totul sa iasa exact asa cum vrei pt ca piesele de azi....eu am facut ceva asemanator cu ce vrei tu sa faci si nu am fost pe deplin multumit. oricum cred ca la sitemul de franare ar trebui sa te mai coste inca vreo 5 mil(depinde ce vei schimba pe acolo) bucisle sunt ceva mai ieftine si daca ai prese le poti inlocui chiar tu, vopsire caroserie o sa fie destul de scump mai ales daca masina este metalizata, nunatele astea mai vechi nu se mai fac acum decat pe calculator si este al dracu de scump credema, manopera pt vopsit depinde de la service la service dar in principui pt ce vrei tu eu zic ca tre sa te pregatesti cu 1500 2000 de ron numai pt pregatire si pt suflat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.