Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bujii
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
edy_albastru@yahoo.com
stie cineva daca bujiile brisk sint ok pt solentza? multumesc
Vladd
nu stiu prea multe despre bujiile astea, dar am vazut pe forum ca si-au pus mai multi, deci inseamna ca e ceva de capul lor.
Solenzul
Fiind vorba de buji, am auzit ca niste bujii cu Iridiu ar fi net superioare celor obisnuite.
Aveti idee daca se potrivesc pentru solenzele noastre? Are careva dintre noi astfel de bujii sa ne spuna si noua cum e cu ele? Ce pareri aveti? google.gif
Vladd
am vazut pe un site bujii NGK Iridium la 70 lei bucata.
anecula_08
Brambus zicea ca are si ca e multumit de ele.
Uite aici
georgel br
eu mi-am pus pe solenza bujii brisk cu doi elelctrozi ma costat 45 lei cu tot cu montaj in service si mi-au spus ca sunt garantate 30.000 de km nu am avut probleme cu ele pt ca pe care le-am schimbat tot brisk am au fost smile.gif
andr3y_yoo
QUOTE(georgel br @ 29 Aug 2009, 17:47)
le-am schimbat tot brisk am au fost  smile.gif
*


??? am au fost? huh.gif
abc
nu situ unde sa postez...am si eu o intrebare ...a patit cineva sa nu poate sa desfaca bujiile ? eu am rupt cheia si nici nu s-au miscat mad.gif
cristio_79
Asa se intampla daca sunt stranse nebuneste si nu se mai scot din cand in cand.
Bine ca s-a rupt cheia, vedeai fericire daca erai mai fortos si pocnea bujia in chiulasa.
Ori o calci mai tare sa se incinga bine si imediat incerci sa le desfaci, ori bagi niste spray degripant dupa ce se raceste motorul si il lasi sa actioneze peste noapte. Sau mai poti face o parghie mai lunga cu o inelara mai mare, dar exista riscul pe care l-am enuntat mai sus.
abc
da stiu ...daca se rupea trebuia sa dau chiulasa jos....cheia a fost cumparata din auchan..si mi s-a rupt manerul ala..si apoi am incercat si practic sarea dupa bujie....ori nu au fost schimbate niciodata,ori a fost spalat motorul si a rugint plus praf si alte chestii ce s-a depus...

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.