Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: rca online
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
ady4x4
ma gandeam sa imi fac rca-ul online .ce parere aveti despre site-urile care ofera aceasta facilitate?sunt de incredere?avand in vedere ca nu sunt din bucuresti pot sa apara ceva costuri suplimentare?multumesc mult.
einstein1984
Eu sunt la a 3-a polita de la RCA *****, si colegi de ai mei mai au vreo 4-5. Apar in baza de date CEDAM, pretul e bun, deci ce vrei mai mult? Noua ne-au fost insa livrate personal, in Bucuresti.
ady4x4
nu vreau sa para reclama dar am gasit un astfel de site si are livrare gratuita in toata tara.ce parere aveti despre *****?

Editat de moderator: daca nu ai fi scris ca are livrare gratuita in toata tara, poate ca aveam o sansa sa nu consider reclama. Acum, sincer, daca folosesc Google gasesc cel putin 10 astfel de firme. Cine vrea sa afle daca sunt autorizate afla de pe site-ul CSA. Aici promovarea lor (chiar si indirecta) este interzisa. Punct. A se citi raspunsul de mai jos pentru clarificari.
Tudor
Ca sa fie limpede. Reclama pentru brokerii care activeaza on-line nu este permisa. Sigurele discutii permise sunt cele in care se reclama fraude sau alte asemenea. Reclama costa si pentru ca e imposibil de deosebit intre raspuns onest si reclama mascata, discutiile sunt interzise.
Orice sistem de vanzare on-line de asigurari trebuie sa aiba in spate un broker sau un asigurator. In ambele variante pot fi verificati pe site-ul CSA, ceea ce va si recomand sa faceti.
Am mai argumentat, sistemele de vanzare on-line sunt cel putin la limita prevederilor legale si regulamentare actuale. Eu personal consider ca sunt in afara acestora.

In concluzie, discutam liber despre asiguratori, pentru ca defapt discutam produsele acestora. Despre intermediari nu se pot discuta decat eventuale avertismente de frauda sau practici incorecte. Atat si nimic mai mult. Intermediarii care doresc sa-si promoveze numele pe forum pot sa o faca contra-cost.

In cazul de fata, daca aveti contraindicatii argumentate solid (ex: NU cumpara de la pentru ca eu am cumparat si uite ce am patit), puteti posta aici, daca vreti sa dati sfaturi pozitive, dati-le direct pe PM catre cel care le-a solicitat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.