Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebare.
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
Sniper 29
Salutare, am si eu 2 intrebari si poate stie cineva si ma ajuta si pe mine. 1 Daca sunt plecat din tara vreo 6 luni si cu masina nu circula nimeni, mai trebuie sa aiba RCA-ul platit pe aceasta perioada? 2 ITP-ul expira in perioada asta, cam la jumatate, ce trebuie facut? Sa il fac pana plec sau cand vin? Cu respect va multumesc si va salut.
misu78
1. Nu.
2. Cum vrei tu. Dar daca il faci cand vii in tara trebuie sa duci masina la ITP pe platforma sau tractat.
vladut88
QUOTE(misu78 @ 9 Aug 2009, 19:26)
1. Nu.
2. Cum vrei tu. Dar daca il faci cand vii in tara trebuie sa duci masina la ITP pe platforma sau tractat.
*


sau pe roti dac ai curaju si nu e departe ca sa nu te prinda garcea
Alexu7
daca n-ai probleme, poti sa te duci sa rezolvi acum itp-ul, iar asigurarea o platesti cand te intorci wink.gif
bnedea
Dat fiind ca asigurarea costa destul de mult si se consuma repede chiar daca nu circuli, ar fi indicat sa o faci cand te intorci.
ITP-ul costa cam cat asigurarea pe 6 luni dar dureaza 2 ani. La ITP trebuie programare si nu se stie daca il iei din prima (de, masina uzata, cine stie ce se mai gaseste pe acolo) Daca ai timp, fa-l acum sa nu mai ai batai de cap la intoarcere.
Sniper 29
Multumesc mult pt raspunsuri si pt sfaturi. Am sa fac ITP-ul pana plec totusi si RCA-ul dupa. Va salut si va doresc sa nu stati de vorba cu "Garcea" decat la o bere cand e el "out of duty".
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.