Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mocheta podea 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Alexio
Salut. Am spalat si renovat masina huse tapiterii etc. insa nu am gasit mocheta de pe podea nicaieri. Fie cea originala de dacie fie alta mai buna. Stie cineva de unde pot lua si cam cat costa?

P.S. una sa se si muleze nu sa stea "batz"


Multumesc!
nelu_1985
se gasesc mochete noi la magazin 60-70 lei, dar iti recomand o mocheta de pe o 1310 TLX din anii '87 - '90, sunt niste mochete groase cu intaritura si foarte rezistente, plus ca diminueaza zgomotul foarte mult, o sa pun o poza cu a mea mai tarziu ca am scos-o sa o spal
Alexio
Inteleg... a mea a fost doar aspirata, niciodata scoasa si spalata in 11 ani.
Adrian_Boy
Eu m-am ales cu o mocheta de la cineva de aici, bercenar de fel, mi-a dat un model care zice el a fost pe o frantuzoaica, din doua bucati si pica foarte bine.
PS> am tot TLX
nolimit
Foarte bune mochetele de TLX. Eu am avut una rosu inchis dar intr o zi nu stiu ce mi a venit si am schimbat o cu una obisnuita si decupata de mine. Vreau sa zic ca acum imi pare rau dar poate gasesc pe la dezmembrari alta de TLX.
Alexio
Motivul pentru care vreau sa o schimb: desi masina este aspirata si curatata saptamanal de 11 ani, cand am ridicat mocheta am gasit sub ea "praf cernut". Concluzia: intra praful prin ea foarte usor si sincer sa fiu erau "muntisori de praf". Eu as dori totusi una nou nouta de la magazin...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.