Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce vi s-a furat cel mai des din masina?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Merced
Da' aia actioneaza la ora 18?
De fapt nici nu stiu de ce ma mira, ca pentru asa ceva nu le face mare lucru nici daca-i prinde. Doar sa-i pandesti tu si sa le rupi picioarele ar fi o solutie, politia n-are stres de asa ceva.
ionut.tanase
paul_p, nu te supara, dar tu stai si te uiti la ei cum fura? nu faci chiar nimic ? iesi si tu cu un topor ceva la ei sa se sperie ... isi vor dda seama la un moment dat ca e ceva in neregula de imediat cum sta cineva langa acea masina tu iesi cu toporu la ei si pe viitor se vor feri de ea.
C a t a l i n
Este evident faptul că aia e o înregistrare, proprietarul a căutat imaginile după ce a văzut paguba.
Este la fel de evident că mașinile țintă sunt doar anumite mărci. N-o să fure nimeni oglinzi de Honda. biggrin.gif
Merced
Pentru ca sunt rare masinile, nu de alta.
paul_p
Mi-e o sila teribila.
Vin de la politie. Mi-au furat oglinzile. Iar. Luna asta de 3 ori au incercat: pe 3 decemmbrie, pe 24 si azi pe 28. Aceeasi.
Am reusit sa pun mana pe una din ciori. Ca evident ciori erau. Are insa doar 12 ani. L-am urecheat un pic, dar e obisnuit.

Mai nene, le-am dat politailor pozele cu ciorile inca din 3 decembrie. Aveau tot timpul din lume sa-i prinda daca le-ar fi pasat. Dar nu le pasa. Leafa merge, ei cu drag o freaca. Evident ca asta de l-am prins era binecunoscut de politie.

Discutie intre domnii politai in noaptea asta:
-Ce facem cu asta?
-Pai ce sa facem, ca are 12 ani, nu pot sa-l interoghez decat in prezenta parintilor.
-Aaa, atunci ii dam drumul, nu mai stam sa chemam pe nimeni.

Pai cum sa nu furi cand se procedeaza asa? A recunoscut furtul, dar stie ca nu o sa-i faca nimeni nimic.

M-a uimit insa stapanirea de sine a aluia de mi-a scapat. Nici n-a clipit. Am pus mana pe ala de langa el, asta n-a schitat niciun gest, nu a zis nimic, nici macar nu a intors capul. Nu a luat-o la fuga, a continuat sa mearga normal, de parca nimic nu s-a intamplat. Din pacate eram singur si nu am avut cum sa pun mana pe amandoi. Poate doar de-l pocneam pe asta de-l lasam lat.
4x4
QUOTE(paul_p @ 28 Dec 2012, 04:06)
Poate doar de-l pocneam pe asta de-l lasam lat.
*



Aici ai gresit.

Apoi il prindeai frumos si pe al doilea. Ii bateai. Si ii intrebai daca vor sa mearga la politie.

Sau poate te-a lasat moale varsta frageda la care au inceput cariera de criminali.

Peste 10 ani astia au sa-ti intre in casa si au sa iti dea in cap fara nici un regret.
paul_p
Nu pe nenorocitii aia de hoti imi venea sa-i bat, ci pe putorile de politai care iau leafa de pomana si nu-si fac treaba. Nici cand li se da totul mura-n gura, cu poze si filmari, nu-s in stare sa faca nimic.

Nu e treaba mea sa bat pe nimeni. Platesc taxe pentru ca politia sa-si faca treaba, nu ca sa ma apuc eu sa-mi fac dreptate singur.
daredan
Acum doua saptamani au spart un Logan de langa mine. Au fortat usa de la pasager si apoi au furat din portbagaj roata de rezerva...

Acum doi ani un amic a prins hotul care incerca sa-i fure oglinda de la Q7. L-a intrebat politicos ce prefera: Sa-l duca la politie sau a-l bata! Ala a zis ca prefera bataia... Si si-a luat-o. I-a dat amicul meu de i-a spart toate oglinzile care le avea in geaca... Si apoi l-a dus si la politie! Insa a fost pus pe liber dar a ramas cu bataia. Ce sa mai zic...
barbus
In 2012, o singura noapte au ramas sculele in masina,dar nu la vedere,ci in portbagaj.Dimineata am gasit portbagajul doar "proptit" de masina,,,adica neinchis si lipsea trusa cu scule de servici si o roata de rezerva cu cauciuc de iarna nou nout.de roata veche de rezerva nu s-au atins.Cred ca cineva m-a pandit ca in decurs de 3 ani de cand am masina nu s-a atins nimeni de ea.Acum in fiecare seara iau trusa in casa.
Mi-a venit deja acasa instiintarea cum ca nu s-au gasit faptasii si cazul s-a inchis.
ericj
Mie mi s-au furat capacele. Doar de pe o parte.
Bineinteles ca am avut niste prieteni binevoitori care i-au facut 2 capace....dar alt mode. Asa ca pe stanga am de-un fel, pe drapta altfel biggrin.gif
Markos
Un capac de vizitare far, de pe contraaripa din dreapta, acum vreo 5 ani. Adica o bucata de plastic de 25 de lei.

Pentru 8 ani de utilizare, nu-i chiar mult tongue.gif
corbex
Titlu topicului precizeaza ca e vorba de furturi cu spargere. Capacul tau era afara, lasat la tentatie.
Markos
Corect, mea culpa.


Deci: nimic (am votat).
tapiterieauto
benzina din rezervor,acum cativa ani buni
bassethound
Detectorul de radar - era singurul obiect (oarecum) de valoare din masina. Inlocuirea geamului a costat mai mult decat detectorul sad.gif
maru
n`am avut "norocul" sa ma viziteze hotii ph34r.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.