Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Maneta de viteza rupta
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
nikos_WDJ

Zilele astea mi s-a rupt schimbatorul de viteze, noroc ca ajunsesem deja acasa...
Am schimbat maneta rupta cu una noua, insa nu "cade" bine deloc, nu intra in viteze cum trebuie iar a 2-a se confunda cu marsalierul (nu se mai apasa pt mers inapoi, intra direct)!
Daca stie cineva cum se monteaza corect schimbatorul, astept sugestii...
DodoBird
QUOTE(nikos_WDJ @ 17 Mar 2005, 01:21)
Zilele astea mi s-a rupt schimbatorul de viteze, noroc ca ajunsesem deja acasa...
Am schimbat maneta rupta cu una noua, insa nu "cade" bine deloc, nu intra in viteze cum trebuie iar a 2-a se confunda cu marsalierul (nu se mai apasa pt mers inapoi, intra direct)!
Daca stie cineva cum se monteaza corect schimbatorul, astept sugestii...
*



Shimba patina (tabla prinsa in 2 suruburi cu gauri ovalizate, si o insertie de plastic la o margina)cu una noua si regleaz-o . In prealabil vezi sa existe saiba la cuplarea din capatul manetei noi de viteza (elimina jocul stanga dreapta si multi meseriasi nu o mai pun la loc!).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.