Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: zgariat un pic
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
dandee
m-am asezat un pic cu fundul pe capota iar la blugi aveam o capsa boul de mine nu si-a dat seama ca aceasta o zgaraie (dupa cateva beri)! nu este zgaraiata pana la tabla ci doar pana la antifon ce pot face in acest moment sa cumpar un spray zicetimi de care sau macar ceva care e mai bun dati voi o solutie! multuimesc anticipat


14 Aug 2009, 20:30:
p.s. am uitat sa mentionez culoarea 10004 alb boreal
deceneu32
Du-te cu ea la un vopsitor profesionist care poate sa evalueze cat de grava este situatia.Personal,nu recomand sprayul.
PH-06-BOA
-Nici nu e bun pentru retus auto, din mai multe motive.
-Pe suprafata capotei, n-are ce cauta antifon, poate spritchit.
-Ai baut cam multa bere, ca , nici cand ai scris nu-ti revenisesi.
-Incearca intai cu pasta abraziva (nu polis).Daca nu iese,tot va trebui vopsita. Pune spritchit cu degetul, in santul facut de capsa, surplusul il stergi cu diluant,repede si scurt timp. Iar mai dai odata, pana se acopera la nivel, dupa care slefuiesti cu smirghel de 240 si apa. Nu te intinde mult in lateral, ca sa poti vopsi numai linia. Dupa o saptamana, polisezi.
-Nu stiu de unde ai sa cumperi ,un deget de spritchit, un paharel de vopsea, o gura de diluant, o unghie de pasta abraziva... Toate le gasesti la unitati intregi, cu care faci o suta de masini. Merge asa? Sau mai stai, ca vine acu' Sfanta-Maria, si faci toata capota.
dandee
multumesc pt sfaturi acum am postat si niste poze sa va dati o parere! dupa ce ca beau din an in paste mai fac si belele sad.gif

15 Aug 2009, 12:37:
multumesc pt sfaturi acum am postat si niste poze sa va dati o parere! dupa ce ca beau din an in paste mai fac si belele sad.gif

15 Aug 2009, 12:38:
multumesc pt sfaturi acum am postat si niste poze sa va dati o parere! dupa ce ca beau din an in paste mai fac si belele sad.gif

15 Aug 2009, 12:38:
multumesc pt sfaturi acum am postat si niste poze sa va dati o parere! dupa ce ca beau din an in paste mai fac si belele sad.gif

15 Aug 2009, 12:41:
multumesc pt sfaturi acum am postat si niste poze sa va mai dati o parere! dupa ce ca beau din an in paste mai fac si belele sad.gif

15 Aug 2009, 12:43:
si cea care nu se vede!
PH-06-BOA
Aceeasi problema-mi face si mie, vrand sa bag niste poze la inbunatatiri, incuietoare electrica la portbagaj.
Pozele nu spun cat de adanc e zgariat, sau poate nu stiu eu sa le vad, dar incearca cu pasta intai, ca s-ar putea sa iasa.
killpacient
smirghel de 240 .. matuiesti bine... tragi o mana de kit... de preferat kit rapid ...ca din ce vad eu acolo nu e prea mare zgarietura... lasi sa se usuce... matuiesti suprafata... apoi spor la vopsit (retusat)
dandee
am reusit!am fost la un mester in ale vopsitoriei sa cer kit si tot ce trebuie dar mi-a rezolvat problema a luat niste diluant si o carpa a sters bine bine de tot si sa luat cred ca era doar murdara de la blugi! concluzia cand voi bea nu ma voi apropia doar de volan ci si de caroserie smile.gif
deceneu32
Atat de murdari aveai blugii? radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.