Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce suprafata pot vopsi pe masina cu alta culoare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Lucian MC
Am o daciuta sport din 89 si as vrea daca sar putea sa o vopsesc de la praguri pana la linia masinii negru desi masina e crem ptr moment ca am zgariato un pic (mai mult) si nu am bani de crem cum vreau eu de la klar ptr moment dar mai am o cutie de vopsea neagra de la klar care o pot da pe masina...
Va rog raspundeti rapid ca eu sincer am auzit ceva de 33% da chiar nu stiu suprafata unei dacii sport totala... blush.gif
Deci sunt de vopsit urm lucruri laterale din spate pana in fata pana la linia masinii,spoilerele si o portiune de 5 cm pe 120 sau 110 cat e portbagajul masinii langa eleron ca vreau sa il bag in caroserie
Rog geniile sa vina rapid sau cei patiti
Victoras2001
Suna la 9672 si zi-ne ce-ai aflat.
nelu_1985
i-am zis io'n topicu ala cu dacia sport de la imbunatatiri
Lucian MC
Mersi mult de informatii Da ce inseamna 30 % din caroserie?Include podeaua ,compartimentul motor si interiorul?
Daca nu am masurat cu ruleta mai inainte e 35 cm pe 420 cm pe fiecare parte de vopsit.... Dar capota,cupola si portbagajul raman intregi si is cele mai mari elemente de pe masina...
O sa calculez sa vad
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.