Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pierde ulei cutie de viteze
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
gorgos eugen
Salutare, am si eu o problema:
-am vazut sub masina o pata mare de ulei.Stiam ca mai pierde ulei pe la semering la planetara dar foarte putin.
-m-am bagat sub masina si am vazut ca are ulei la imbinarea cutiei cu capacul.Cele 2 suruburi de prinde cutia de traversa erau foarte slabe.Le-am strans, am sters uleiul si am lasat totul pentru a doua zi.
-a doua zi mai era ulei picat mai putin. M-am uitat iar si am constatat ca curgea tot cam pe acolo.M-am uitat mai cu atentie si am observat ca se prelinge pe la cablu de kilometraj care intra in cutie si am vazut ca are un surub de prindere care era slabit.Vreau sa imi spuneti si mie ce fel de etansare are acel cablu si cum se poate remedia pierderea.
Va multumesc.
deceneu32
Din cate stiu,cablul intra intr-un suport de plastic.Ca sa nu iasa,este asigurat printr-un surub.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.