Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: PROBLEME FRANA !
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
nelu25osan
Am schimbat cablul de frana de mana....cand am terminat si am porint masina am observat ca nu mai am frane deloc ...am aerisit degeaba...am crezut ca este din pompa.Am schimbat K-ul degeaba....Aerisesc si nu am frana deloc ...lichid nu curge pe nicaieri...CE SA II MAI FAC ??


MULTUMESC !


ASTEPT RASPUNS UGRENT !!!
pavel_daniel
Salut
Ai reglat bine cablul de la frana de mana sau l-ai lasat larg?poate fi o problema
deceneu32
Tot pompa e de vina.I-ai schimbat numai garniturile?
ydaniel
ai pus sectorul dintat la loc?
am intalnit o faza de genu asta la cineva:schimbase saboti dar un sector nu l-a mai pus la loc.
nelu25osan
va nultumesc pt. raspunsuri......am desfacut butucul pe spate si intr-adevar un dinte era sarit.Mi-am dat seama ca piesele de schimb sunt de KKT

Am schimbat Kit-ul nou din pompa cu cel vechi la care i-am schimbat garniturile+furtunasele de la etrier.Aerisire ca la carte =frane beton


Multumesc ! wub.gif
giusache
salutare... vin si eu cu o intrebare la care nu-i gasesc raspunsul: de ce atunci cand franez, motorul se subtureaza si de multe ori mai si moare? pe la intersectii stateam numai cu mana pe cheie, stiind ca o sa moara la o franare mai lunga. cineva mi-a spus de un furtun de vacuum care face legatura intre admisie si carburator parca... nu prea stiu pe unde sa ma uit. daca stiti voi si aveti cum, puneti va rog o poza sa nu mor prost. sau, daca nu e asta cauza, lamuriti-ma si pe mine.. merci anticipat
deceneu32
Da sa moara motorul de la acel furtun.E fisurat,scapat sau nu e strans bine in coliere si din cauza asta trage aer fals.Poze nu pot sa-ti arat,ca n-am servofrana pe masina.Te ajuta colegii de forum.
giusache
ok deceneu. merci mult pentru completarea lacunelor mele tongue.gif . am sa iau altu nou atunci si rezolv problema.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.