Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cum scot aeroterma ?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
andu911
Masina am cumparat-o curand...vreau sa scot aeroterma ca sa ung motorasul ala, s-o curat...eventual s-o schimb, etc...
Nu reusesc s-o scot de acolo. Am desfacut suruburile alea...cu tubulara de 10 din cate imi aduc aminte...si degeaba, am tras de ea si nici macar nu se misca. Mai exista ceva pe acolo prin care se prinde ? Sau fostul proprietar s-a gandit ca aia trebuie sa ramana inca 20 de ani pe masina si a pus super-glue...??? wacko.gif
Poate stie cineva sa imi dea si mie un sfat...ca mai tare daca trag de ea, o sparg...
Multumesc.
DodoBird
QUOTE(andu911 @ 18 Mar 2005, 03:41)
Masina am cumparat-o curand...vreau sa scot aeroterma ca sa ung motorasul ala, s-o curat...eventual s-o schimb, etc...
Nu reusesc s-o scot de acolo.  Am desfacut suruburile alea...cu tubulara de 10 din cate imi aduc aminte...si degeaba, am tras de ea si nici macar nu se misca. Mai exista ceva pe acolo prin care se prinde ? Sau fostul proprietar s-a gandit ca aia trebuie sa ramana inca 20 de ani pe masina si a pus super-glue...??? wacko.gif
Poate stie cineva sa imi dea si mie un sfat...ca mai tare daca trag de ea, o sparg...
Multumesc.
*



Vezi ca sunt mai multe suruburi de prindere dejur imprejur , cred 5 sau 6, nu imiaduc bine aminte.
Dupa ce le scoti tulumba ramane lipita in stratul de mastic, pus de jur imprejur pentru etansare, trebuie tras mai tare mai ales daca nu a fost desfacuta de mult timp !!!!!
Ov
sunt vreo 8 suruburi, vezi ca sunt infipte si in plan orizonta si in plan vertical. Masticul ala e lipit bine de tot acolo si trebuie sa tragi cu mult tupeu ca sa scoti aeroterma
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.