Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: tremura
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ursu_florin2002
am o batrana din `72. Cam pe la 140-150 tremura toata masina-caroseria nu stiu ce. Face asa de o luna.de ce ?
kog
si pana acuma nu tremura? Apropo viteza maxima constructiva la 1300 e 130km/h...
ursu_florin2002
nu pana acum nu tremura.O fi viteza max. 130, dar daca sunt singur in masina , si mai si prind putina vale , sare de 140.
Merced
E 140km/h trecuta in carte la mine si pe niste tabele foarte vechi gasisem trecut 144km/h parca.
Face de o luna si inainte nu facea? Felicitari!
In primul rand verifici rotile sa fie echilibrate cum trebuie. Dupaia vezi unghiurile sa fie puse la punct. Poate e un lonjeron pe duca si s-a deplasat vreo roata, a mea la viteze d-astea face ca toti dracii si n-am avut curaj sa incerc sa vad la cat se "plafoneaza" decat de doua ori cu doi ani in urma.
deceneu32
Nu mai circula cu Dacia 1300 la viteza asta!
CGDBZ
Ca veni vorba de roti echilibrate , eu am ramas odata impotmolit in noroi , nu am putut sa o scot decat trasa , apoi am stat cateva ore (la un gratar).Cand am plecat spre casa cam de la 70 masina incepe se tremure , cand am ajuns la 100 facea ca alte alea ca de frica m-am tarait cu 70 pana acasa.Ce credeti ca avea ? , rotile erau pline de noroi uscat pe interior si s-au dezechilibrat , dupa ce le-am dat jos si le-am curatat mergea masina cu 120 fara sa tremure deloc .Cum au spus si ceilalti , verifica echilibrarea rotilor dar oricum nu mai merge cu viteza aia(daca chiar indica bine kilometrajul) , nu e sanatos nici pentru tine nici pentru masina.
Bafta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.