Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bricheta
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
stigalex
A ramas bricheta blocata!are idee careva cum o scot de acolo?
andr3y_yoo
cu o surubelnita subtire ai incercat? dry.gif sai cutter sau cutit sau altceva subtire
bnedea
Pai a ramas blocata cu totul sau doar partea care se incalzeste, iar manerul il ai prin torpedou? Daca nu poti sa tragi de ea poti incerca sa o desurubezi cu totul. Daca esti atletic si cu inclinatii spre contorsionism smile.gif poti incerca sa bagi mana pe sub bord prin spate sa prinzi corpul brichetei si sa o desfiletezi, Daca nu trebuie sa desfaci capacul superior al bordului pentru a o ajunge.
Inca o data, nu stiu ce a ramas blocat, o poza ar ajuta .
solenzaxjg
omule trage serios de ea ca iese fara grija
andr3y_yoo
dai ! rupeo !! sparge bordu cu barosu radmasa.gif

baga o pozna sa vedem si noi cum arata
tataiedaciotul
Scoate aeratorul de deasupra brichetei si ai loc sa demontezi bricheta cu totul, apoi te descurci...Bafta!...
stigalex
smile.gif
andr3y_yoo
nu ti-a luat foc? mie mi-a ramas blocat odata si s-a topit huh.gif
bnedea
Ce tare, eu cred ca nu face contact bricheta acolo. Daca facea contact se incalzea si sarea singura.
Ideea cu aeratorul de deasupra este excelenta, daca ai sti cat m-am chinuit eu sa schimb amaratul ala de bec al brichetei... ce mult conteaza o intrebare pusa la timp omului potrivit. worship.gif tataiedaciotul!
bygy007
nu cumva ai siguranta arsa? ea normal cind se incalzeste trebuie sa sara singura
solenzaxjg
Omule cand mi-am pus becul tata o bagato acolo si nu era legata la curent am tras cu mana si a iesit fara nimic SI NU ERA LEGATA traga fara frica ca iese usor nu se intampla nimic si deageaba scoti aeratorul ca el nu vrea so dea jos numa so scoata tongue.gif
C@talin
baga bre ceva subtire si fa parghie ca sare imediat.
solenzaxjg
Tie ori tie frica sa tragi de ea ori ceva se intampla dar incerarca ma omule ca aici nu se minte sau iti zicem sa faci ceva care nu ii corect si bine trage de ea ca iese ma dar mai tapan unpic nu usor ca asa nu iese
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.