Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Un pic de ajutor
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Kaede
Salutare!
Am si eu o problema,daca ma poate ajuta cineva cu un sfat.
Am o dacie papuc diesel 1.9L 2004
Acum 2 saptamani am constatat ca am ars garnitura de chiuloasa,am duso la un service unde baietii de acolo s-au pronuntat ca o pot repara,bun toate bune si frumoase pana aici, intre timp miau schimbat garnitur,miau schimbat alte piese,etc etc,dupa 1 saptamana si ceva m-au sunat sa imi zica ca e gata masina...bun,ajung la fata locului,ridic capota si surpriza , constat ca motorul era plin de ulei(murdar adica) lam intrebat pe mecanic care e faza,ca nu stiu ce ca nu stiu ce bla bla bla,
In concluzie imi iese ulei pe la suruburile de la capacul de culbutori(nu stiu daca ii zic bine,sunt total paralel in ale masinii) sunt 6 suruburi exact sub filtrul de aer,+ ca iese si pe langa garnitura aceea neagra,+ca pierde si motorina pe langa un injector + multe altele
In ultima instanta,dupa ce le-am reprosat ca am dat o caruta cu bani(mie si rusine sa zic cat) baiatu` imi spune simplu, ca trebuie sa repar ceva la motor care ma costa in jur de 3000 4000 lei.
Din aceasi incinta un mosulet mia zis ca e distrusa chiuloasa.
Astept si eu un sfat de la cineva care se pricepe sau care a intampinat aceasta problema!
Multumesc!
baranga
mai ai bonul sau factura la lucrare??? dca da te duci direct la OPC wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.