Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dezmembrez Megane
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
2autocargo
[VAND] Dezmembrez Megane 1.4 16V Sport an fabricatie 1999, cu clima, 2xgeamuri electrice, inchidere centralizata, trapa, oglinzi electrice.
BluBear
capetele de bara in ce stare sunt?spune`mi te rog si ce jenti + anvelope ai
2autocargo
Capetele de bare sunt OK, masina nu a fost rulata in tara, Jentile de aluminiu sunt pe 15" o pereche de cauciucuri sunt Pirelli P6000 cu uzura pe jumatate iar cealalta pereche sunt Nankang si sunt aproape noi. Am pus si niste poze. Nu pot sa-ti scriu pe PM ca nu am destule posturi. O zi buna.
Shafu
Macara electrica stg. fata? Preț?
īncuietori, plus contact + chei?Preț?
laur_nico@yahoo.com
krokos
Un pret pt roti si dimensiunea gumelor? Mda, m-am lamurit...
StefanT
Pret proiector dreapta, daca dai separat?
yonel
in ce stare sunt bara fata si farul stang? si un pret te rog
2autocargo
QUOTE(StefanT @ 4 Sep 2009, 21:47)
Pret proiector dreapta, daca dai separat?
*



Proiector dreapta (original) 180 RON

6 Sep 2009, 14:29:
QUOTE(yonel @ 5 Sep 2009, 19:24)
in ce stare sunt bara fata si farul stang? si un pret te rog
*



Bara fata este impecabila cu urechi de prindere, etc, etc. Unul dintre faruri nu stiu exact care stanga sau dreapta are 2 suporti rupti, o sa ma uit care e intreg si revin. Pret bara fara proiectoare ceata 300 RON Pret faruri 250 RON bucata, cel cu suportii rupti 70 RON.
yonel
multumesc dar la banii astia le iau de noi
spor la vanzare
2autocargo
QUOTE(yonel @ 6 Sep 2009, 15:18)
multumesc dar la banii astia le iau de noi
spor la vanzare
*




Scuze pentru offtopic. Nu incerc sa incep o polemica aici. Se poate sa gasesti acele piese la preturi destul de mici dar vreau sa-ti atrag atentia ca acele piese de care vorbesti tu nu sunt originale, calitatea lor e indoelnica, pot sa iti arat un scut motor si o capota motor cumparata acuma 6 luni...din scut nu a mai ramas mare lucru, e plastic si e foarte casant, cand l-am cumparat nici macar nu avea gauri de fixare in el ca de clipsuri de fixare nici nu poate fi vorba si apoi nici nu potriveste la fel de bine ca si originalul, nu are pic de elasticitate in el asa cum a avut scutul original, deja e spart. Cat despre piesele de caroserie (fabricatie Taiwan si alte turcisme) acelasi lucru, nu potrivesc bine si tabla e foarte subtire daca vrei pot sa-ti arat o capota de motor fabricatie Taiwan cumparata de mine care fiind atat de subtire pur si simplu s-a indoit deja doar apasand-o in jos ca sa o inchid. Daca vrei piese de calitate cumpara originale Renault si ai sa vezi ca pretul e de 3 ori mai mare decat ceea ce am cerut eu. Acuma fiecare face cum crede si cum poate, eu am invatat ca sunt prea sarac ca sa dau banii pe turcisme si alte lucruri de slaba calitate. Nu trebuie sa cumperi de la mine, sunt destui membri pe acest forum care au piese SH originale si poate gasesti la pret mai bun. Nici preturile mele nu sunt batute in cuie, toate sunt usor negociabile (in limita bunului simt). Te rog sa nu mi-o iei in nume de rau este doar o opinie de a mea si a altor cativa prieteni printre care si mecanici auto. Oricare ar fi decizia ta iti urez succes la cumparaturi. O zi buna.
Shafu
QUOTE(Shafu @ 4 Sep 2009, 20:14)
Macara electrica stg. fata? Preț?
īncuietori, plus contact + chei?Preț?
laur_nico@yahoo.com
*




Daca ai timp sa imi raspunzi si mie!?!
Multumesc!
2autocargo
QUOTE(Shafu @ 4 Sep 2009, 19:14)
Macara electrica stg. fata? Preț?
īncuietori, plus contact + chei?Preț?
laur_nico@yahoo.com
*




Imi cer scuze ca nu ti-am raspuns. Uitasem ca inca nu ti-am scris. Macara electrica stanga fata 200 RON pentru incuietori,contact+chei inca nu pot sa-ti dau un raspuns, nu stiu daca mai sunt toate, revin maine cu un raspuns.
adyss
catalizatorul il mai ai?un pret? smile.gif
aurelul8
Salut,

Eleron hayon + transport? Cel de pe marginea hayonului care acopera putin stergatorul de luneta.
Multumesc.
P.S. Pretul pentru jante?
hellcat
Sunt interesat de piesa marcata in poza...reostatul ce regleaza intensitatea luminii din bord. In cazul in care nu m-am inselat, cat vrei pe el?
[attachmentid=1627550586]
Dodone
Da-mi si mie, te rog, preturi pt.:
- macara electrica stg. spate, daca e cumva o greseala in primul post;
- lampa iluminare nr. inmatriculare spate, daca e identic cu cel de pe hayonul de break;
- cotiera interioara.
Vezi ca farurile noi VALEO, facute la ELBA Timisoara, sunt de buna calitate si costa 230 lei.
Cu capota si plasticaraiele iti dau dreptate.
2autocargo
QUOTE(adyss @ 6 Sep 2009, 17:37)
catalizatorul il mai ai?un pret? smile.gif
*



Catalizator 100 euro

7 Sep 2009, 13:08:
QUOTE(aurelul8 @ 6 Sep 2009, 20:47)
Salut,

Eleron hayon + transport? Cel de pe marginea hayonului care acopera putin stergatorul de luneta.
Multumesc.
P.S. Pretul pentru jante?
*



Salut,

Sincer, prefer sa vand eleronul impreuna cu hayonul, te rog sa nu te superi pe mine.
Pret jante+cauciucuri aproximativ 250 euro. O zi buna sa ai.

7 Sep 2009, 13:11:
QUOTE(Dodone @ 6 Sep 2009, 23:06)
Da-mi si mie, te rog, preturi pt.:
- macara electrica stg. spate, daca e cumva o greseala in primul post;
- lampa iluminare nr. inmatriculare spate, daca e identic cu cel de pe hayonul de break;
- cotiera interioara.
Vezi ca farurile noi VALEO, facute la ELBA Timisoara, sunt de buna calitate si costa 230 lei.
Cu capota si plasticaraiele iti dau dreptate.
*



Macara spate nu este decat mecanica
Lampa iluminare nr inmatriculare nu stiu daca e identica cu cea de pe modelul break, intreaba alti membri de pe forum care au mai multa experienta.
Cotiera interioara trebuie sa verific daca mai este si revin cu un raspuns.
O zi buna sa ai.
padre1704
Clapetele din interior de deschidere a portierelor le mai ai? Un pret? Sunt cu sufa sau tija metalica?
aurelul8
Salut din nou,

Ar arata bine de tot cu eleronul asta... Cel putin asa spune sotia mea. Pret hayon cu totul?
O zi cat mai frumoasa.
2autocargo
@nflo75

Salut,

Nu pot sa-ti dau PM ca nu am destule posturi. Banuiesc ca te referi la mecanismul de inchidere din portierea spate,trebuie sa verific daca mai este. Cat despre contactele de airbag din volan as prefera sa le vand impreuna cu volanul daca fac parte din ansamblul volan-airbag, o sa ma uit si iti scriu dupa aceea.

7 Sep 2009, 17:43:
QUOTE(aurelul8 @ 7 Sep 2009, 14:17)
Salut din nou,

Ar arata bine de tot cu eleronul asta... Cel putin asa spune sotia mea. Pret hayon cu totul?
O zi cat mai frumoasa.
*




Nu stiu daca merita sa cumperi hayonul intreg doar pentru eleron... decat daca al tau e "sifonat" biggrin.gif Pret hayon+luneta+eleron 180 euro fara alte accesorii, daca te intereseaza scrie-mi. Daca primesc oferte pentru hayon fara eleron tu o sa fi primul instiintat. O zi buna sa ai.
padre1704
QUOTE(padre1704 @ 7 Sep 2009, 13:41)
Clapetele din interior de deschidere a portierelor le mai ai? Un pret? Sunt cu sufa sau tija metalica?
*


????
hellcat
Domnule autocargo, oare dupa ce sterg topicul asta, o sa-mi raspundeti si mie?? smile.gif
2autocargo
QUOTE(hellcat @ 7 Sep 2009, 18:02)
Domnule autocargo, oare dupa ce sterg topicul asta, o sa-mi raspundeti si mie?? smile.gif
*



laugh.gif Am crezut ca ai primit PM smile.gif Am primit mesajul tau si ti-am raspuns la el...cel putin am primit confirmarea ca s-a trimis mesajul. In fine...poate s-a dus undeva in neant.... Ti-am raspuns si am scris ca trebuie sa ajung din nou la masina sa vad daca inca mai este...revin maine cu un raspuns. In orice caz daca mai este, as prefera sa vand tot modulul acela decat sa incep sa-l demontez. Te anunt maine. O zi buna sa ai.

7 Sep 2009, 18:41:
QUOTE(padre1704 @ 7 Sep 2009, 13:41)
Clapetele din interior de deschidere a portierelor le mai ai? Un pret? Sunt cu sufa sau tija metalica?
*



Salut,

Trebuie sa ajung la masina sa verific, de aceea nu ti-am dat un raspuns inca. Si nu sunt sigur daca as descomplecta tapiteriile din usa doar pentru acele clapete. Sau nu sunt piese comune cu tapiteriile? Poate ma lamuresti tu pana ajung la masina sa ma uit. In orice caz daca mai sunt si se vand separat te anunt. O zi buna sa ai.
Shafu
Nu sunt cu tapiteria, sunt separate! Ceva vesti despre yale si contact+chei?Pretul la macara mi se pare f. multcomparativ cu firmele de desmembrari, iti ofer 100 lei pe ea, daca esti de acord. Cand desfaci clapetele poti continua pana la macara sa o desfaci si sa ii faci si o poza wink.gif
laur_nico@yahoo.com
2autocargo
QUOTE(hellcat @ 6 Sep 2009, 22:56)
Sunt interesat de piesa marcata in poza...reostatul ce regleaza intensitatea luminii din bord. In cazul in care nu m-am inselat, cat vrei pe el?
[attachmentid=1627550586]
*



Salut,

Scuze pentru intarziere. Reostatul mai este inca, pret 40 RON.


<span class='edit'>14 Sep 2009, 11:32:</span>
QUOTE(padre1704 @ 7 Sep 2009, 13:41)
Clapetele din interior de deschidere a portierelor le mai ai? Un pret? Sunt cu sufa sau tija metalica?
*




Clapetele sunt cu tija metalica, pret 35 RON bucata.
aur
Clapetele interioare pt. desciderea usilor sunt metalice sau din plastic?
lucialina2000
as fi interesat de o plafoniera cu 3 butoane daca aveti! o poza si pret va rog!
caktuss
mufa indicata de sageata rosie cat e ?
b06fcn
Am nevoie de balamalele de la usile dreapta (cele pe bila) si de un scut de plastic lateral fata (sunt doua, unul in stanga si unul in dreapta scutului central, nu stiu de care am nevoie inca). Un pret te rog si locatie daca nu esti din Bucuresti.
Busonul de rezervor il mai ai?
adrian mgn
as dori un pret doar pentru jante te rog...
2autocargo
QUOTE(aur @ 14 Sep 2009, 12:47)
Clapetele interioare pt. desciderea usilor sunt metalice sau din plastic?
*



Clapetele interioare sunt din plastic.

<span class='edit'>15 Sep 2009, 13:22:</span>
QUOTE(adrian mgn @ 14 Sep 2009, 21:07)
as dori un pret doar pentru jante te rog...
*




Din pacate jentile nu se vand decat cu cauciucurile, decat daca gasesti tu cumparator la cauciucuri. Pretul total este 250 euro pt jenti si cauciucuri.

15 Sep 2009, 13:33:
QUOTE(lucialina2000 @ 14 Sep 2009, 13:22)
as fi interesat de o plafoniera cu 3 butoane daca aveti! o poza si pret va rog!
*



Adaug aici o poza daca cumva aceea este plafoniera pe care o cauti te rog sa-mi spui.
2autocargo
@ tribunul

Salut, nu pot sa-ti trimit PM pentru ca nu am destule posturi. Radio-CD s-a vandut, satelit comanda mai este, pret 60 RON.
Paco_il
cat ceri pe bord? doar ceasurile.
2autocargo
QUOTE(Paco_il @ 17 Sep 2009, 19:52)
cat ceri pe bord? doar ceasurile.
*



Imi pare rau dar nu vreau sa vand decat bordul complect.
2autocargo
@ tribunul

Comanda satelit este functionabila si are toate accesoriile, surub de fixare, conector. Pretul ramane 60 RON + taxele de curierat. Daca te intereseaza sa-mi spui.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.