Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Stergatoare Alca super-flat (aero)
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
senna
Asa cum zice titlul, vand stergatoare Alca fabricate in Germania, longlife, grafitate. Se pun pe brate clasice (pe toate Daciile). Pentru Logan recomand dimensiunea 22" si 20" iar pt Clasic - 2*16"
Pretul este 19 lei bucata. Le livrez gratuit in Bucuresti, in aceasta saptamana la orice ora.
La patru bucati cumparate primiti cadou un lichid de parbriz estival cu miros placut de lamaie, la 5l! E mai bun decat ce am vazut prin hypermarketuri la preturi de 4-5lei....
Lichidul se poate vinde separat la pretul de 5 lei, nu mai deschid inca un topic pt el. La minim 5 bucati pretul scade la 4 l

Contact: ID mess: bogdan_moto
Tel: 0722.360.882

senna
Oferta Dacia Clasic: 2 stergatoare 16" + lichid parbriz 5L + deflectoare fata Megadrive: 70 RON. Fara deflectoare: 40RON!
sergiu-iulian
pt supernova ai ceva la oferta? biggrin.gif
tunderbird
Pentru Twingo 1 ai ceva?

Fata 65 cm, spate 30 cm.
senna
Zi-mi ce ai dori si fac o oferta wink.gif Pt SN 1.4 am filtru aer/ulei la 15/10 lei. Pot aduce amortizoare fata la 119 lei si spate la 85 lei. Zi-mi ce te-ar mai interesa efectiv si vad daca exista la depozit!

Pt twingo 1 asa mare sa fie stergatorul sofer? Cel mai mare de la ALCA este de 24" adica 61cm si e mai scump, 21 lei. Iar de 30cm nu am de nici un fel, cele mai mici sunt de 15" adica 38cm. Imi pare rau.

LE: De 26" pot aduce stergator Megadrive, pseudo-aero, mai ieftin, 15 lei, dar nu stiu cat o fi de bun.
sergiu-iulian
miar trebui 2 stergatoare...dar si 2 amortizoare pe fata :-S momentan amortizoarele mai raman pe masina din lipsa de fonduri tongue.gif
Iulikk
Salut. Noi am vorbit pe messenger, mi-ai trimis pachetul? biggrin.gif
senna
Din pacat nu mi-a sosit transportul vineri, cica aglomeratie. Mai dureaza putin. Sper sa nu va ploua pana luni wink.gif
senna
Azi vine noul transport, sus cu el!
senna
Am primit marfa calda! UP!

16 Sep 2009, 12:43:
Va trimit maine la amandoi. Azi fac testele pe parbriz de SLZ si DSN si ma edific pt voi.
Bacu
pentru megane 2.2 ai ?
senna
Nu, doar pt 2.1 :| Phase 2-ul Megane are sistem de prindere dedicat.
dxr
La Renault Symbol 2005 se potriveste ceva din oferta ta?
senna
Da: stergatoare, presuri de cauciuc (90ron) si toba finala (150ron)!
senna
UP!
AdiZ
Ai putea sa pui o poza cu toba finala, ce sunet are?
senna
Nu am poza, o pot aduce doar pe comanda. Si este pt Clio II, producator Falke. Pt SLZ nu am de unde aduce toba insa multe alte piese le pot furniza la un pret foarte bun!
senna
up!
Yutcaru
La Laguna 2 stergatoarele flat de la Alca sau Heyner ( ambele made in germany ) nu se potrivesc bine si anume:cand sunt sus nu sterg bine pe partea superioara a parbrizului,adica pe o distanta de 5 - 7 cm practic sta in aer,din cauza formei geamului.Sunt patit de asta spun,si atunci am pus normale si is ok.
De sters sterg bine,le recomand.
senna
Imi pare rau. Probabil curbura la parbrizul tau e mai mare decat cea obisnuita...
senna
Salut, la Laguna 2 ce dimensiuni ai pus? Esti sigur ca le-ai apasat bine sa faca toate click-urile (unul pe brat si unul pe axul stergatorului)
senna
Am primit marfa noua!
senna
Pachet Logan: 24" + 18" - 38 lei in varianta ALCA, 26 lei pe Megadrive
Stergator Megadrive: 14 lei /bucata
senna
up!
Yutcaru
QUOTE(senna @ 2 Oct 2009, 14:26)
Salut, la Laguna 2 ce dimensiuni ai pus? Esti sigur ca le-ai apasat bine sa faca toate click-urile (unul pe brat si unul pe axul stergatorului)
*



Da,le-am pus bine,la sofer de 600 mm si la pasager 500 de mm si au si facut click biggrin.gif
De sters is ok,numai ca cateodata face un zgomot de imi vine sa le arunc,nu mai inteleg nimic.E pe toane......
senna
Si cele clasice nu fac zgomot? Pot sa aduc si normale, tot Alca, tot grafitate, la pretul de 9 lei! La acestea se poate schimba doar lamela de 24" care costa 4 lei, dar trebuie taiata la dimensiune si poate nu merita oboseala...
silviustel
Pt. Clio II Hatchback?
senna
Da, se poate, pt fata. Nu stiu ce dimensiuni trebuie, ai putea sa le masori te rog?
SAu astepti pana duminica seara sa ajung la buc si ma uit eu la unul de pe strada de la mine.
senna
up!
Gabi
petru megane 2.1 am inteles ca ai . ma intereseaza unul de 650mm si unul de 450mm
Marco24
Salut...pana la urma ptr. Dsn/Solenza ce dimensiuni sunt ok ca si acoperire a parbrizului? Vreau 2 seturi. Astept raspuns. merci
senna
18" ambele, am probat si sunt o.k.! Iti trimit doua seturi cand si unde doresti tu!
!
Marco24
Ai pm.
marcykone
Vreau si eu un set pt supernova,cum facem?
senna
O pereche de 18" ar fi o.k.? Trebuie sa-mi soseasca marfa zilele astea, iti dau un pm cand le primesc si vedem pe unde reusim sa ne intalnim in buc.
Intarzie comanda de saptamana trecuta, va rog sa mai asteptati putin.
marcykone
Ok,astept..ms!
radiozipp
pt solenza amortizoarele? la ce pret ai? daca se gasesc si sport ar fi ok...
senna
Am amortizoare fabricate de ASAM, la pretul de 110 lei fata si 80 spate (bucata). Pentru sport nu te pot ajuta, am inteles ca nu se mai importa kituri de suspensie pt Solenza ci doar de la Logan in sus sad.gif
radiozipp
sunt pe gaz sau pe ulei?
Marco24
...te rog sa anulezi comanda pentru Cluj. Dureaza prea mult si vremea e nasoala. Poate alta data. Bafta.
senna
In regula. Imi cer scuze ca n-am mai livrat deoarece marimea 18" nu mai fost de gasit in depozitul importatorului, de aproape doua saptamani sad.gif
senna
@radiozipp Amortizoarele ASAM sunt pe ulei, deci o solutie normala pt Solenza si una confortabila pentru Nova/Supernova wink.gif
senna
Stergatoarele de 18" sunt de astazi din nou disponibile in variantele: Alca Aero grafit - 19 lei; Alca clasic grafit - 9.5 lei; Megadrive Aero - 13lei; Megadrive clasic grafit - 7.5 lei.
Pt cine mai este de actualitate rog dati PM.
valifilioreanu
salut, pt Laguna 1 din 94 hatchback ai amortizoare?
merci
senna
Luni vei avea raspunsul! S-ar putea sa gasesc amortizoare Monroe!

20 Nov 2009, 16:35:
UP!

21 Nov 2009, 13:09:
up!
senna
Pt laguna 1 amortizoare Monroe Reflex, cele mai bune, garantie 3 ani:
fata: 254,45 gaz ulei monroe reflex si 229.82 doar cu ulei
spate:254.45 bitubular gaz/ulei si 230 doar cu gaz
Am presupus ca ai motorul de 2.0 8V, sper ca am ales ok wink.gif
senna
UP!
j.d
Imi trebuie 2 stergatoare fata pentru Ford Fiesta din 2003, si unul pentru luneta.
senna
Da-mi un telefon pe marti si ti le aduc, cel putin pt fata. Pe spate trebuie sa masor.
senna
NOU! Stergator Alca grafit ultra flat (aerotwin retrofit) de 26" la 25 de lei!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.