Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cum se demonteaza stergatoarele?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Alexio
Salut... am modelul 1998 care are stergatoarele cu corpul (no corpul cu cauciucul ci cel principal cu arcul) negro prins cu piulita de la baza. Am desfacut piulita insa nu le pot scoate. Imi poate spune cineva cum o fac va rog?
Tiberiu-Andrei
Desfaci piulita,si cu mare grija tragi in sus de brat,eventual faci o parghie cu o surubelnita si usor usor il scoti.Zic cu mare grija caci axul pe care e fixat stergatorul are niste caneluri care au obiceiul sa se "roada".Daca a mai prins si niste rugina toarna niste apa/degripant si incearca din nou.
Spor!
Alexio
Pai da e ciudat ca nu au fost scoase 11 ani si s-a luat vopseaua dupa ele. Vreau sa zic ca e foarte deranjant caci reflecta soarele fix in brat si de acolo in ochii mei. Trebuie sa pun altele noi of.
bashtalu
altele noi sunt in vitan 15 lei bucata cu brat cu tot dar au arcul cam prea tare si s-ar putea sa ti se blocheze la un moment dat, eu asa am patit si am slabit arcul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.