Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sporturi "exotice"
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Mache
Sunt curios daca va mai plac si alte sporturi, in afara de fotbal.

Eu ma uit la meciurile de rugby din Turneul celor 6 natiuni, precum si la cele ale echipei nationale, atunci cand sunt televizate.

La Eurosport urmaresc turneele de snooker.
Pe TVR2 am mai urmarit ceva baschet. Dar sa ma trezesc in fiecare sambata dimineata pe la 3 ca sa vad un meci din campionatul american, nu pra imi vine. Din pacate, postul TV care dadea fotbal american si meciuri de baschet din NBA, a renuntat la acest bun obicei.

Aveti si alte preferinte?
burliu
ciclism, rugby
fane
Fotbal in sala
Ov
mud fighting tongue.gif
Valentine
QUOTE(Ov @ 21 Mar 2005, 15:41)
mud fighting tongue.gif
*


Si mie, dar doar la feminin tongue.gif laugh.gif
Ant
Baschet, curling ( smile.gif) sa vezi ce iese din cuvantul asta - sad.gif care a schimbat cenzuratul) , pescuit ( da si asta e sport ) , snooker ... nu neaparat in ordinea asta
Ov
QUOTE(Valentine @ 21 Mar 2005, 14:42)
Si mie, dar doar la feminin tongue.gif laugh.gif
*



pai nici nu cred ca exista si masculin huh.gif
Mache
@Ant
Vezi ca incep, daca am retinut corect, Campionatele mondiale de curling. Le vor difuza cei de la Eurosport.
Anto
In afara de fotbal si Formula 1:
rugby, tenis, snooker
Slider
Rugby!
AVT
coniac-canoe, sticlism, halbere... 017.gif

am glumit. serios... snooker, ciclism, atletism
asarban
Table, jocul mintii si indemanarii..nimeni nimeni?
costi
ba da : jj
are cutia de table sub statuia lu' Mihai Viteazu' la Meriott
litza
Pe vremuri practicam: Unreal, Tactical Ops. Se pune? smile.gif
Mache
Cred ca da. Dar vezi ca excesul de forta se penalizeaza! 10412898.gif
paulp
F1, box, WRC, patinaj artistic, golf, snooker. In ordinea asta smile.gif
Radduu
Culturism, box, tenis
Lolek
baschet, snooker, sumo. in ordinea asta.
Ake
Bai frate, io credeam ca sunt singurul piscat din Romania care ma uit la Snooker!
RONNIE O'SULLIVAN RULEZ !!! fan de fan.
E unul din sporturile care m-a facut sa ma intreb daca nu cumva iti trebuie mai mult cap decat mana de chirurg.

In oridinea preferintelor:
1 - snooker
2 - formula 1
3 - sarituri cu schiurile
4 - Moto GP
5-8 e.a. - curling, patinaj artistic, gimnastica artistica, fotbal (Champions League),
....
100 - fotbal intern
ydaniel
yachting,off-roading...
SorinTSI
Rugby,l-am practicat 2 ani,asta pana am ramas fara 3 dinti,si acuma am numa portelanuri in gura sad.gif
greieras
formula 1, raquetball, baschet, table (& macao biggrin.gif )
StefanT
handbal, k1, stele verzi tongue.gif mai ales ca duminica acum e pavel stratan, preferatul meu smile.gif
michimaus
culturism( sunt in domeniu de cativa ani buni), pescuit, curling, cel mai puternic om din lume( nu stiu care e denumirea oficiala) daca atunci cand butonez tv ul prind snooker ma uit si acolo...
BogdanF
Biliardul si snookerul. Cu snookerul e problema in Bucuresti ca sunt putine mese.
tase
tractor pulling si hill-climbing cu motoru' de cros pe ceva coaste de deal prin austria.

se dadeau mai demult pe eurosport si pe defunctul (asa stiu eu) screensport.

LucVer
F1 (pe RTL), ciclism (mai ales cand comenteaza cei doi Radu - Banciu si Naum - sunt savurosi)!
bolt
Worl Strongest Man, Powerlifting, K1, KickBoxing, Muai-Thai, Box, UFC etc. mad.gif
Mache
A inceput turneul celor 6 natiuni la rugby.

Frumoase meciurile din prima etapa. Englezii au jucat foarte bine. Francezii parca nu se regaseau.

Abia astept transmisiile de sambata si duminica.
DRE
Raliurile (interne si internationale), F1, tenis, basket... Nu neaparat in ordinea asta. In rest, aruncatul cu privirea (sau cu maslina), sticlism etc. tongue.gif
Marty
Volei (sa joc, nu sa privesc), badminton, toate sporturile care implica un motor si o cutie de viteze (exclus NASCAR)... si ar mai fi: aruncatu' cu privirea, sticlism viteza (Jack Daniel's), smotocitu' pisoiului, frecatu' mentei, livratu' de salam.
mrobert
Raliuri.
M-a prins rau de tot in ultima vreme.

Am gasit pe la 50 de mil, o oferta de aprox. 1 saptamana, care include :
Cazare, masa, distractii si : o saptamana de pregatiri pe un Mitsubishi Lancer Evo preparat pentru raliuri, cu instructor and stuff.

Totul se desfasoara in Suedia, pe zapada, in padure, pe lac inghetat, etc.

Daca stai sa te gandesti ca ii 1500 de Euro ... nici nu pare o vacanta de iarna scumpa.
torvalds
WRC, sporturi de iarna ( Snowboard, ski de toate felurile) , alpinism+ escalada ( pe posturile care dau asha ceva), Ciclism , MotoGP, fotbal ( asta din romania e exotic ... vine la pachet cu luptele in noroi sau cu K1, depinde de arbitri si de conditiile meteo ), curling , in genral orice... inafara de sah ca nu am rabdare ...
hash
biliard, ski alpin, patinaj artistic tongue.gif
Marty
Am uitat de curling, sorry.
St
Imi place sa joc Handbal, volei, tenis de camp

Si sa privesc snooker, F1, sarituri cu schiurile(mult mai rar) si multe alte sporturi care nu-mi vin acum in minte.
Lexy
Hockey,Nascar,raliuri si ce tine de masini in general..dar astea selectiuni cand mai binecuvantez canalul de sport cu prezenta mea blush.gif
vis-a-vis
Moto GP
Superbike
Moto cros
Enduro
Super Moto
Rally Raid
Off-Road
WRC
FIA GT
F1
Curse cu: skijeturi,barci cu motor(mai ales cele care merg pe un soi de circuit acvatic),
snowmobile, dragstere, sanii trase de caini, cai

K1
MMA
UFC
Sumo
Kick Box
Box
Wrestling

Fitness feminin (mama ce bune-s alea)
Haltere
Culturism
Cel mai puternic om din lume
Gimnastica
Atletism
Sarituri in apa
Caiac-canoe
Hochei
NFL (Super Bowl)
Rugby
Snowboard
Montain bike
Snooker
Poker
Darts

si cred ca mai sunt, dar sigur le-am uitat pe moment...
sddragos
FOTBAL, Snooker, Formula 1, Poker, K1.
micutu
in ordinea timpului acordat:
1. table ... joc online ... se joaca foarte bine pe Zona ... asa ii zicem noi ... sunt turnee, echipe, clasamente, acronime (ex: gl=good luck, gg=good game ...). trebuie sa stii un pic de engleza ... nu prea mult.
2. pescuit ... mare amator de pescuit la crap, dar imi place si la rapitor
3. baschet
4. fotbal
5. badminton ... chiar am jucat in competitii ... cu mult timp in urma
GABONE77
scrabble - sunt addicted (www.isc.ro)
schi - am invatat de curand e genial
pariuri sportive - mai mult din considerente de statistica
florin_el
Planorism, zbor in general.

[attachmentid=20157]
ATM
F1, snooker, Indy Car (daca s-o mai numi asa), curling..
Mai e nitel si incepe campionatul de F1... sa veazi atunci dependenta 124.gif
radian
Canasta, on line (yahoo / games).
Smudo
OFF-topic: vad ca va cam jucati pe yahoo sau pe alte site-uri online... se joaca cineva biliard? Ceva amatori?

On-topic: ca sa raspund si eu.
De privit: K1, MMA, si cam atit.
De jucat: curling, tenis de masa (din ce in ce mai rar din pacate), fotbal, cazaturi cu bicicleta, Unreal Tournament, Day of Defeat. Ah, uitai de karturi wub.gif .
Asi
de uitat la teveu: trickshot snooker WRC curling ciclism.. fara fotbal.. nu suport
de jucat: biliard, snooker, ping-pong, si WRC prin bucuresti 243.gif
crocky
imi place sa ma uit: baschet, tenis, snooker, F1 smile.gif
sa joc: bridge, ping-pong, baschet
ydaniel
mie nu-mi place sa privesc sporturile:prefer sa skiez si sa fac yachting:)
Vlad Georgescu
E olimpiada de iarna, sau nu stiu cum ma-sa ii zice. Ore intregi de ski la televizor.

Imi place sa skiez, dar sa privesc mi se pare ingrozitor de plictisitor. Chiar de 10 ori mai plictisitor decit sa ma uit la fotbal, care si ala e destul de plictisitor.

Singurul sport care mi se pare interesant ca spectator este handball-ul. Se dau goluri (sau cum se numesc, puncte, whatever) foarte des, si e chiar spectaculos.

In rest, fotbalul ma lasa rece.. ma uit poate la finala campionatului mondial. Mai aflu cind joaca Dinamo pentru ca-l aud pe vecinul meu prin perete cind urla: "Hai Dinamo! Hai da golu'! Cinii rosii, hau-hau-hau!"

Olimpiada asta de iarna or whatever the fsck it is m-a asasinat. Prietena mea se uita ore intregi, la fel si parintii. MEGA-PLICTISEALA!
vis-a-vis
Pana acum nu m-am uitat niciodata la patinaj viteza dar mi s-a parut interesant, m-a captivat smile.gif
Am aceeasi parere ca si tine, dar despre ciclism. Am mers mii de km pe bicicleta dar daca e sa ma uit la tv, mi se pare foarte plictisitor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.