Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am o problema cu Kilometrajul de SN !
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ropotin
Deci am schimbat de curand pe o Nova bordul cu cel de SN si am schimbat si cablul punand pe cel de Nova . Acum problema e ca arata mai mult la bord adica de exemplu : la 60 Km pe bord am vreo 80-85, iar la 90-100 Km reali pe bord e incredibila suma de 170Km/h !!!!!! Acum am inteles ca SN are alt cablu de kilometraj dar oare e cablul sau poate e Kilometrajul defect ???? Kilometrajul l-am luat second si cablul de kilometraj nou da e de Nova ! Cine poate sa ma ajute plsssssssss sad.gif
bogdan_o
Cutiile sunt diferite la cele doua masini, deci nu cred ca ai sanse ca sa-ti mearga vreodata. Sunt cu totul si cu totul alta mancare de peste. Asa ca mai bine cauta un ceas de nova.
asarban
Da' inainte de asta fa cateva poze sa inverzesti pe unii de aici!
ropotin
poi .... mai intai nu are cum sa fie diferit "rau" bordul pentru ca bordurile astea s-au pus pe Novele din 98 in coace deci... sunt si pe nove nu numai SN !!!!!
paulp
ropotin, te inseli.
Pe DSN e alt bord (ca ceasuri ma refer) decit pe Nova.
Forma cochiliei e aceeasi, dar la DSN sint alte ceasuri, iar cutia de viteze e alta, asa ca si demultiplicatoru are alte valori.
Asa ca n-ai nici o sansa sa-ti arate corect.
Ia un bord (ceas) de Nova GT (vorbeste cu cei7pitici, ca avea intr-o vreme de vinzare) si gata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.