Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bord ALBASTRU
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
DZL
Salut! Cine stie sa-mi spuna si mie cum se schimba ledurile smd de la bord si unde pot gasi.As vrea sa le schimb cu unele albastre ca imi place cum se vede.
Stiti cumva daca pot schimba acul de la kilometraj?


Multumesc
mickey_nr1sol
Sunt mai multe discutii si topicuri mai bine citeste nu mai deschide alt topic despre aceleasi discutii vechi.
solenzaxjg
Cel mai bine pune de logan sau de renault clio merge la perfect sau daca vrei sa il faci asta si eu il fac schimba numa acele ce indica cu unul de clio pe led si gata.Ca sa faci albastru ia bordul jos si vezi ca acolo in spate la placuta aia albastra are niste circuite si veiz pune pozitiile cu el desfacut si vezi unde se aprinde portocaliu si acolo pune o placuta confectionata de tinecu cate leduri vrei albastre.Bafta
ramsen
usor de zis...greu de facut...pune ceasuri de logan si sa vezi ce bine se vad...iti arat eu mai jos

19 Sep 2009, 22:32:
uite asa...pozitiile ceas sint leduri albe neon...pe digital am albastre
DZL
Multumesc baieti.Eu vroiam sa bag ace rosii de la vw dupa 2000 si culoare de la bord so fac albastra.Nu cred ca am sa ma incumet prea curand la treaba asta ph34r.gif
Mickey daca nu ai cu ce sa ma ajuti te rog abtinete.
bogdanmardare
Sa stii ca mickey_nr1sol are dreptate. Exista topic despre asta putin mai jos in pagina, si are si poze, cu bordul desfacut, cu ledurile aprinse, cu modificari deja facute, etc. Uita-te aici. Trebuia doar sa cauti.
mickey_nr1sol
DZL-ule eu a-s avea cu ce sa te ajut si stiu tot ce este de stiut despre problema ta, ce se poate modifica si ce nu, adica tot ce s-a discutat pe forum. Uita-te mai atent si vezi a-l calea topic este asta deschis de tine cu aceleasi intrebari. Dca stateai cateva ore si citeai sau macar foloseai functia cautare gaseai raspuns la problema ta.
solenzaxjg
Serios da bordul jos si acolo unde is ledurile cu culoare albastra pune o placuta de circuit cu leduri albastre si ies super si schimba numa acurile daca tie iti place bordul asta sau rosu cum vrei sa iti fie bordul ca iese 100% bafta
ramsen
c-am asa vrei tu sa faci ceasurile...astea sint de logan pe albastru sau pe alb
solenzaxjg
Bordul nu cum ii albastrul ala in prima poza vreau sa fac eu unul mai deschis gen passat si acurile albe
ramsen
se poate dar sa ai folia alba ,adika ultimul model de ceasuri de logan...la asta merge asa cum spui tu...eu am penultimul model unde folia este alba dar numerele dau pe un gri...cum se vede mai sus
DZL
Mi-ai dat de gandit ramsen smile.gif nu stiu ce model sa aleg ca amandoua arata prea tare.Dar nu cred ca voi schimba cu totul cadranul ramane sa ma mai gandesc.

Multumesc
tataiedaciotul
Da ce spui de varianta asta?

28 Sep 2009, 07:23:
Da ce spui de varianta asta?
iliecatalin25
salut...vreau sa pun si eu pe o solenza bord de logan...ma puteti ajuta cu un numar de telefon...va multumesc

TibY
ramsen in legatura cu bordul de logan m-ar interesa si pe mine unele chestii...inca nu m-am apucat sa scot afara ceasul din solenza mea si as vrea sa il schimb si eu...mi-ar trebui un pic ajutorul tau...dak poti sa imi lasi si mie un id sa vb despre chestia asta as fi mandru:)
ramsen
nissan_nav74
Banu1974
asa sunt ale mele:
Paul Gabriel
cum le-ai facut?
ramsen
si asta este ceasul meu de logan montat pe solenza mea
Banu1974
QUOTE(Ingerasu @ 18 Oct 2009, 22:45)
cum le-ai facut?
*


Nu e meritul meu,din pacate...
extasy_myhay
QUOTE(Ingerasu @ 18 Oct 2009, 22:45)
cum le-ai facut?



Nu e meritul meu,din pacate...

dar al cui, poate ne ajuta sa le facem si noi wink.gif
DJMaxx
va ajut eu cu schimbarea culorilor la dispaly si a acelor ...
ramsen
culoarea la ceasul meu le-am facut singur...nu este mare scofala
djasu82
da dar scrisul a ramas pe negru la lcd tongue.gif pentru a schimba scrisul se desface cu grije folia de pe spate de pe lcd si se pune invers iar ecranul se inegreste. Luminand dupa aceea cu alb, rosu, albastru etc scrisul o sa apara alb , rosu,albastru,verde etc.
Pentru acce se inseriaza 3 leduri de o anumita cuoare de examplu rosu iar orientarea lor e in sus spre baza acului si aproape de baza acului iar axul de la ac se da cu marcar negru.
Dani23
Cat costa asa un ceas de Logan,,si alte costuri??mersi.
solenzaxjg
Cam vreo 5 milioane cu totul deala de preferance cu grii pe el si cu tot ce vrei sa iti mearga pe el,
akz0r
450 cu lumina sschimbata bord +maneta+montaj
ramsen
ti-am trimis un mesaj...citestel
Bullix
QUOTE(akz0r @ 11 Nov 2009, 00:19)
450 cu lumina sschimbata bord +maneta+montaj
*



Auzi, amice, te crezi la piata? Du-te in piata obor si intinde-ti taraba acolo.
solenzaxjg
Auzi dar cine til face asa ieftin akz0r eu zic de free bear cel care mio zis si mie daca nu imi trebuie pentru solenza.Pretul era 5 bulioane cu tot cu martori usi si alte chestii activate pe el daca i-au bordul de el si imi seteaza gratuti maneta de la stergatoare.Dar repet inca o data ii ultimul model de bord de logan cel grii de preferance
ramsen
ceas logan ...vreti!!!!
ramsen
aseara tirziu am terminat de facut un ceas de logan cu leduri albastre si limbile rosii...sa il pun pe solenza si sa vad cum arata...ce spuneti...
interlagos89
ma intereseaza,la ce pret?
ramsen
nissan_nav74
Bullix
QUOTE(ramsen @ 25 Nov 2009, 11:59)
aseara tirziu am terminat de facut un ceas de logan cu leduri albastre si limbile rosii...sa il pun pe solenza si sa vad cum arata...ce spuneti...
*



Culori de militian.
ramsen
am masina albastru egee...de aia am montat leduri smd albastre
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.