Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: haion
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
abc
nu mai tin telescoapele de la haion ...cum le schimb ? ca am vazut ca au o clema,siguranta acolo si nu stiu cum se scoate chestia aia ..si cat costa un set de telescoape ?
ovidiu87
bagi o surubelnita sub prinderea aia si faci o parghie, sare afara nuca aia si gata. Ca sa bagi la loc tot prin forta . Capetii aia de plastic au filet si poti sa desfiletezi si telescopu si sa l inlocuiesti.
Costa in jur de 60 ron bucata cele de origine , iar cele de asam sunt 30 ron(m au tinut 2 saptamani )
Eu mi am luat de la remat 2 telescoape de la o masina straina care mi s au potrivit perfect la lungime si nu mai am treaba de atunci,
Multa bafta.
abc
sa traiesti maestre ,mie mi se misca cel din stanga cu totu' :| daca tragi de el se misca si de la bila de jos si de la cea de sus ..de origine iau ,ca tot ce am luat e de origine...nu vreau sa am vreo surpriza....

mersi

22 Sep 2009, 15:36:
am fost azi sa imi iau telescoape pentru haion,bun mi-am luat problema e ca am incercat sa le imping eu cu mana ...da nu se misca deloc ...e normal ? adica sa nu se inchida/deschida ? mellow.gif
nenestean
dap tongue.gif
e foarte normal.
dar daca pui un nene gras sa se apese pe telescopu ala catre asfalt
poate reuseste sa il miste :->
haionu ala ii foarte greu , daca ai incercat sa il ridici fara sa ai telescoape:)
abc
bai,eu vorbesc serios asa de tepene sa fie ? mellow.gif am incercat si in pamant da mi-e frica ca le fac ceva.... mellow.gif

da l-am "ridicat" cu capu sad.gif
nenestean
da....dar prinde cu mana sa il ridici de acolo de unde vin prinse si pistoanele....acolo'i greutatea.
punele la loc
ca inseamna ca sunt foarte bune de sunt tzepene smile.gif
pedros
eu am cumparat amortizoare de haion cu 25 ron bucata ( destinatia solenza/megane) made in CONNEX si sunt foarte bune (momentan)
moustache
Daca te uiti pe ele, scrie 500N. Asta inseamna ca iti trebuie o forta echivalenta cu 50Kg ca sa le poti apasa. Daca ai sub 50Kg, le poti pune pe asfalt si te poti urca pe ele, ca nu o sa le misti. Daca ai peste, si le pui pe asfalt si te lasi serios pe ele, or sa se miste. Ce zici, inca iti par prea "tzepene"?

LE. In cazul in care se mai uita pe aici cel care zicea ca-s prea tari...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.