Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme electrice
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Dimitri
Am o problema ...becurile de la bord nu se mai aprind de nici o culoare, cand aprind pozitia nu merg stopurile din spate, si nici stropitoarea. Adica nu face absolut nimic si mergea acu cateva zile. M-am uitat la sigurante primele 3-4 de sus merg, am verificat cu o surubelnitza cu beculetz:)) Ideea e ca urmatoarele dupa alea care merg nu se mai aprindea beculetu la surubelnita. Si vroiam sa stiu daca ele trebuie sa primeasca curent fara cheia bagata in contact, sau ce as putea sa le fac?

Maine o sa fac o poza sa fiu mai precis.
mecanick_maverick
Salut
Vezi aici http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=2017306 , ptr pozitii spate verificä mufa mare de la blocul de lumini , sub bord ai 2 riglete cu 6 papuci fiecare , vezi dacä ajunge curent cu contactul pus la cea din dreapta ptr becurile din bord si stropitori
scrie ce ai rezolvat ( eventual ce nu se rezolvä ... )
krapcarasu
creionul de tensiune cu beculet de neon lumineaza peste 100 v, cel ce led cu bateriuta arata si continuitatea spre masa, masoara mai bine cu un bec
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.