Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: panou voleti
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
costi2
Buna ziua, am si eu o problema cu panoul care directioneaza aerul in masina(bord CN). La o saptamana dupa ce am luat masina s-a defectat panoul si anume nu mai comuta intre directionarea aerului la parbriz si catre consola din mijlocul bordului. La picioare inchide si deschide voletul si se aude un fasait cand fac asta, in rest nu se aude nimic si nu face nimic. Am verificat supapa unisens de sub caputa, e OK, acum nu stiu, panoul respectiv se poate demonta si repara sau e munca-n zadar? Multam'si astept pareri
pavel_daniel
Salut.Vezi ca fiecare volet ,cum zici,are supapa lui.Daca dai jos cutia de acte ai sa vezi si celelalte supape.De regula se duce membrana.Succes
Sorin_18
fasaitl este din cauza supapei unisens de lamga servo,schimbo si vezi cum merge!
costi2
Supapa de langa servo am dat-o jos si am verificat-o, e OK. Fasaitul se aude din masina de sub bord. Daca dau jos torpedoul din dreapta ajung la problema? Am observat jos un furtun de cauciuc care iese de undeva de la mijlocul bordului partea de jos(pe unde e casetofonul) si atarna. Ala ce mai e?
nightman29
furtunul care iti atarna s-ar putea sa fie cel de la aeroterma,adka daca iti curge din calorifer,se aduna undeva pe fundu carcasei aerotermei si iti iese prin acel furtun.
daca e ala care zic eu,tre sa il bagi intr-o gaura ce iese pe sub baterie
tester
@costi2: regulamentul zice sa cauti inainte de a face un topic ca poate e discutata problema! tu ai cautat??? nu cred!
ia si citeste topicul asta: http://www.daciaclub.ro/Supape-directionar...1-t4812-s0.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.