Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] STROPITOR FAR XENON LAGUNA 2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
audiofilu'
Am constatat ca stropitorul de la farul stinga pierde lichid cind este montat pe masina dar la demontare nu.Probabil vreo garnitura care nu mai etanseaza.
Masina este face-lift dupa 2005.
Ma mai intereseaza si coloana de directie (tot pentru acest model) sau doar bucsele de sub volan (se mai numesc bucse mitraliera).
Pot fi si de la dezmembrari.Mai aveam ceva pe lista dar nu-mi amintesc momentan.
espacern
QUOTE(audiofilu' @ 30 Sep 2009, 07:29)
Am constatat ca stropitorul de la farul stinga pierde lichid cind este montat pe masina dar la demontare nu.Probabil vreo garnitura care nu mai etanseaza.
Masina este face-lift dupa 2005.
Ma mai intereseaza si coloana de directie (tot pentru acest model) sau doar bucsele de sub volan (se mai numesc bucse mitraliera).
Pot fi si de la dezmembrari.Mai aveam ceva pe lista dar nu-mi amintesc momentan.
*


Salut!Am o bara de fata de Laguna cu stropitoare pentru faruri cu Xenon!Si coloana de directie dar nu stiu ce bucse iti trebuie exact!mail:espacern@gmail.com
audiofilu'
Iata modelul de pe masina mea:
[attachmentid=1627556164]
audiofilu'

Salut.
Sa stii ca opritorul este sub orice critica,nu mi-a venit sa cred ca am putut primi asa ceva:in afara de faptul ca-i murdat pina peste poate mai este si foarte uzat,pur si simplu cred ca e luat din cosul de gunoi.Pai al meu este nou raportat la asta,am poze cu el pe forum.Roata de pe partea ondulata are sant de cca 2mm...nu se vede bine dar asa este.
O sa intreb mecanicul meu daca se poate face ceva cu el,daca nu ti-l trimit inapoi si-mi trimiti ramburs 30 lei (contravaloarea lui + 5 lei taxele postale)...
Macar stropitorul de far sa fie ok,este si ala rupt in partea de jos,nu am mai facut poze ca deja-s amarit.
[attachmentid=1627559375] [attachmentid=1627559376]
audiofilu'
Are cineva opritoare de usa in stare buna sau stropitor de far cu xenon,modelul din poza?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.