Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alte probleme!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
rammstein
Am 2 probleme cu berlina mea:

- la peste 70 daca am luat viraj stanga si apas frana se aude un pacanit (destul de tare) undeva in fata jos si volanul se misca usor stanga-dreapta. De la o vreme a inceput sa faca asta si cand franez de la viteza mare in linie dreapta. E posibil sa fie discurile ovalizate? Am schimbat bielete directie, pivoti (care erau uzate)...

- am cutie de viteze in 4, am schimbat-o pe cea in 5 la care am rupt priza, si asta a fost refacuta inainte sa fie montata, acum vreo 8 luni. Cand plec dimineata cu masina merge perfect, dupa vreo 20 km cand se mai incalzeste motorul, caraie din 3 in 2 si din 1 in 2 (daca schimb la peste 20 km/ora). Ambreiajul l-am schimbat cu unul nou de uzina, placa e de Oltcit franta (si inainte sa le schimb aveam aceeasi problema)...

Astept sfaturile voastre. Thx
baranga
la prima problema: verifica bucsile de la tiranti
la problema a doua: regleaza ambreiajul;
P.S. la cutia in 5 puteai sa ii schimbi doar priza wink.gif
rammstein
Am incercat tot felul de reglaje la ambreiaj, nu merge sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.