Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am arcurile rupte, cat ma costa sa le schimb?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Myster_soprano
Salut! De vreo luna merg cu arcurile rupte pe spate. Am o dacie 1410 si vroiam sa stiu cam cat m-ar costa sale schimb si unde. Eu nu sunt din Bucuresti dar stau aici in timpul sapramanii. Daca ati putea sa-mi ziceti si mie un service bun care nu da teapa si cat ded cat acceptabil la preturi. Multumesc anticipat! ph34r.gif
Dyda
Pentru arcurile spate nu este necesar sa intervii cu presa.
Se demonteaza o roata
Se pun 2 roti sub masina ptr a o asigura dupa care fixezi cricul sub osia spate cit mai aproape de amortizor si se comprima pina cind osia estye paralela cu solul, sau masina incepe sa ridice ( putin ).Se desfac piulitele amortizor din punte , se comprima amortizorul la maxim dupa care scoti arcul si il pui pe cel nou in sens invers demontarii.
Idem si ptr arcul celalalt.
Scule: Cheie fixa de 19/22, tubulara de 17,Cliket, cric+ manivela roti
vlad_dragos
QUOTE(Myster_soprano @ 23 Mar 2005, 03:30)
Salut! De vreo luna merg cu arcurile rupte pe spate. Am o dacie 1410 si vroiam sa stiu cam cat m-ar costa sale schimb si unde. Eu nu sunt din Bucuresti dar stau aici in timpul sapramanii. Daca ati putea sa-mi ziceti si mie un service bun care nu da teapa si cat ded cat acceptabil la preturi. Multumesc anticipat! ph34r.gif
*





Fii atent aici la mine . Ai zis ca vrei un service unde sa lucreze bine si sa iti ceara bani putini . Atunci tre sa mergi la service-ul la care merg eu . e pe sensu unic care duce in crangasi venind dinspre regie undeva pe dreapta aproape de piata . eu mi-am schimbat toba + schimbat ulei cutie viteze + schimbat burduf la planetara + schimbat bucsi + schimbat pivoti + schimbat placute de frane ( mi-a fost lene sa le schimb singur ) si mi-a luat doar 360.000 + 100.000 spaga am dat ca au muncit aia cateva ore ca erau itepenite rau alea pe acolo
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.