Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Tobe sport inox
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
B-58-PTM
Vand tobe sport :
-din inox completa sau doar tipsu

150 ron-tobele cu o singura iesire (doar tipsu din inox)
250 ron-tobele cu 2 iesiri (doar tipsu din inox) si cele cu o singura iesire (inox complet)
300 ron-tobele cu 2 iesiri (inox complet)

in limita stocului disponibil

se pot trimite si in tara prin FAN courier

detalii la tel:0766653106
sau Y!M: valy_91_barossanu
ZappaUKu
tobele fac zgomot sau sunt silentioase?
B-58-PTM
depinde pe ce motor se pune
nova_invicta
salut pentru un logan ce toba recomanzi si la ce pret?
B-58-PTM
QUOTE(nova_invicta @ 19 Oct 2009, 07:20)
salut pentru un logan ce toba recomanzi si la ce pret?
*


man sincer pe logan merge ceva rotund si mare biggrin.gif acuma nustiu ce ti-ar placea
nova_invicta
pai sa zicem prima poza nu pare chiar mare
ZappaUKu
ok ms de raspund ... pt o supernova intrebam ... dar cum se monteaza ca vad ca nu au piciorusele alea ?( ma refer cum le sustine caroseria)
B-58-PTM
QUOTE(nova_invicta @ 19 Oct 2009, 15:05)
pai sa zicem prima poza nu pare chiar mare
*


cea din prima poza ar da bine pe logan biggrin.gif e cea mai mare care o am(tipsu) costa 150 ron

QUOTE(ZappaUKu @ 19 Oct 2009, 22:20)
ok ms de raspund ... pt o supernova intrebam ... dar cum se monteaza ca vad ca nu au piciorusele alea ?( ma refer cum le sustine caroseria)
*


pe supernova orice toba ai pune se aude foarte frumos,face un zgomot placut (nu se aude grav decat pe masinile cu carburator care nu au catalizator)
s3rg3ntu
salut pe diesel cum suna ?
ursul_bipolar
Tobe normale de inox (intermediara si finala) pt Solenza euro 2 poti face? Si la ce pret?
ZappaUKu
nu am catalizator sad.gif si ma intereseaza o toba silentioasa din inox daca ai (am probleme mari cu nervii)
B-58-PTM
QUOTE(s3rg3ntu @ 20 Oct 2009, 08:12)
salut pe diesel cum suna ?
*


man,de exemplu pe logan 1.5 euro 4 suna foarte frumos, dar pe logan 1.5 euro 2-3 suna ca un tractor

QUOTE(ursul_bipolar @ 20 Oct 2009, 09:37)
Tobe normale de inox (intermediara si finala) pt Solenza euro 2 poti face? Si la ce pret?
*


man am numai ce se vede in poze biggrin.gif

QUOTE(ZappaUKu @ 20 Oct 2009, 12:48)
nu am catalizator sad.gif si ma intereseaza o toba silentioasa din inox daca ai (am probleme mari cu nervii)
*


daca nu ai catalizator sudeaza inainte de toba sport un silencer ai nu o sa mai ai probleme cu zgomotu
andres
salut pe un espero 1.8 ce toba ar merge? si ce sunet scoate? ma intereseaza sa scoata un sunet mai sportiv, ceva placut
B-58-PTM
QUOTE(andres @ 23 Oct 2009, 15:08)
salut pe un espero 1.8 ce toba ar merge? si ce sunet scoate? ma intereseaza sa scoata un sunet mai sportiv, ceva placut
*


salut, scoate un sunet placut dar nu iti pot arata exact cum,pt ca difera in functie de motor si de cate iesiri are toba
bogd88
la tobele astea ai si silencer ?
B-58-PTM
nu,dar daka ai masina cu catalizator si motor 1.4-1.6 nu ai nevoie
and_rei
la o supernova 1.4 cu catalizator ce recomanzi?
B-58-PTM
modelele astea leasi recomanda pt supernova,ca design
fordpower
Ce diametru are intrarea tobei de 150 ron ?
B-58-PTM
nustiu exact dar e cu 1cm mai mare decat teava de esapament de supernova
laguna grandtour
m-ar interesa si pe mine o toba din inox completa cu 2 iesiri, una din ultimele. as vea s-o montez pe un opel omega b de 2.0 16v 140cp euro 2. am pus de curand pe ea si admisie sport. deja face ca un avion. cum s-ar auzi asa ceva pe masina asta??? preferabil, ar fi sa dau jos toba intermediara si sa ramana doar finala si catalizatorul. se va auzi gros sau subtire? oricum vreau sa se auda tare. ar mai fi o problema, toba mea finala este foarte lunga, peste 50 cm si are teava de intrare sucita in sus. e cam greu sa o adptez pe asta sport, nu?blink.gif
prince persia
pe odacia berlina din anul 2003 ce toba ar merge sa fie complet inox multumesc anticipat sarbatori fericite
B-58-PTM
QUOTE(laguna grandtour @ 29 Dec 2009, 17:55)
m-ar interesa si pe mine o toba din inox completa cu 2 iesiri, una din ultimele. as vea s-o montez pe un opel omega b de 2.0 16v 140cp euro 2. am pus de curand pe ea si admisie sport. deja face ca un avion. cum s-ar auzi asa ceva pe masina asta???  preferabil, ar fi sa dau jos toba intermediara si sa ramana doar finala si catalizatorul. se va auzi gros sau subtire? oricum vreau sa se auda tare. ar mai fi o problema, toba mea finala este foarte lunga, peste 50 cm  si are teava de intrare sucita in sus. e cam greu sa o adptez pe asta sport, nu?blink.gif
*


tobele care le vand eu se aud gros, de preferat este sa nu scoti toba intermediara pt ca o sa suda spart,toba finala se sudeaza dar aici sar putea sa mai fie nevoie de prelungirea tevii ca la majoritatea masinilor

QUOTE(prince persia @ 29 Dec 2009, 18:11)
pe odacia berlina din anul 2003 ce toba ar merge sa fie complet inox multumesc anticipat sarbatori fericite
*


pt. berlina merg o groaza de tobe in functie de preferintele tale...eu de exemplu am una rotunda pe berlina...orice toba ai lua sa stii ca tot sunetu ala il scoate
curentat
sal....as vrea pentru o solenza de 1.4 am eliminat intermediara si acum a ramas toba finala as vrea o toba ca la relanti sa se auda infundat si ca model as vrea sa fie gen cum e aia din prima poza rotunda si diametru mare lasa-mi un mesaj si un pret eu sunt din iasi
B-58-PTM
nustiu ce sa zic cu toba intermediara scoasa,dar la motor de 1.4 iti garantez ca se aude gros si infundat la relanti,preturile sunt in primul post
prince persia
ce recomanzi pentru dacia berlina din anul 2003 mersi pune niste poze te rog
B-58-PTM
pt berlina recomand ceva rotund ,sunetu e gros
4x4
daca as dori un marait jos la un papuc 1.9d l-as obtine ? Nu sunt interesat de racnete ci doar de acel dulce sunet jos.
B-58-PTM
din pacate la papuc toba sport amplifica sunetu ala de diesel produs de motor si il ingroasa un pic
4x4
dar cum obtii un sunt mai jos? fara catalizator, toba dimensiuni normale sau o iesire Larga la un catalizator stock.

visez sa am si eu sunetul gutural al unui Dodge Ram SRT-10 din iasi, sa il auzi pe ala frate
B-58-PTM
asta nu pot sa-ti explic eu asta o faci la un atelier specializat
Ryk
ceva cu iesire dubla, dar una pe o parte si una pe o parte nu ai? pentru un 1.4 16v, euro4, nu vreau sa se auda rau.. sa fie finut.
B-58-PTM
QUOTE(Ryk @ 21 Feb 2010, 23:07)
ceva cu iesire dubla, dar una pe o parte si una pe o parte nu ai? pentru un 1.4 16v, euro4, nu vreau sa se auda rau.. sa fie finut.
*


salut, am la 222 euro de la FOX germania
Ryk
nu-mi plac, bafta in continuare.
mepelupu
salut.vreau si eu ceva pentru un logan?daca ai zi unde ne intalnim sa iau si eu una
piesenovash
ai nr lui de tel la semnatura ! suna`l si vb cu el
B-58-PTM
depinde ce model vrei
cmandrei
ReDeschis la cerere.
B-58-PTM
valabil
StefanT
Pt un Renault Megane Classic, 107 CP, motor benzina 1,6 si 16 valve, ce recomanzi?
Ma refer cu o singura iesire. Multam
B-58-PTM
alege ce iti place din cele dupa pagina 1, toate produc acelasi sunet gros si infundat
B-58-PTM
up
robert1991
m-ar interesa si pe mine pentru o supernova cum este in prima poza la 150 ron! dar cum se monteaza? adica nu o montez eu dar ce mai trebuie facut? trebuie sa schimb esapamentul la supernova mea si decat sa dau 180 ron pe o finala din fabrica mai bine 150 pe una sport! mai trebuie o teava ceva ca sa o leg de intermediara? si ai zis ca este cu un cm mai mare decat teava originala! cum se rezolva asta? cu sudura?
B-58-PTM
QUOTE(robert1991 @ 15 Apr 2010, 09:43)
m-ar interesa si pe mine pentru o supernova cum este in prima poza la 150 ron! dar cum se monteaza? adica nu o montez eu dar ce mai trebuie facut? trebuie sa schimb esapamentul la supernova mea si decat sa dau 180 ron pe o finala din fabrica mai bine 150 pe una sport! mai trebuie o teava ceva ca sa o leg de intermediara? si ai zis ca este cu un cm mai mare decat teava originala! cum se rezolva asta? cu sudura?
*


modelul din prima p[oza nu il mai am.tobele au diferite lungimi ,este posibil sa mai fie nevoie de o prelungire la unele modele, eu ecomand sa fie sudate ca sa nu existe pierderi de gaze
robert1991
si la 150 nu mai ai niciun model?
B-58-PTM
al 2lea si al 3lea model din poze le mai am
robert1991
3 fiind aceasta?
B-58-PTM
da
B-58-PTM
up
B-58-PTM
upp
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.