Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
schumi_86
Salutare! Vreau si eu niste pareri in legatura cu o nelamurire ca nu o pot numii problema.....
De cateva zile am teava de la toba finala acoperita pe interior de un fel de mazga alba asemanatoare la aspect cu mucii aceia care apar la carburator.Aveti idee de la ce ar putea fi??? Lichid de racire nu pierde,chiuloasa nu supureaza,motorul merge normal,bule in vasul de expansiune nu apar,muci in carburator nu sunt.....deci care e buba? huh.gif Bujiile m-am uitat la ele si sunt asa cum trebuie. Tin sa precizez ca in toba se observa niste lichid de culoare alba.... blink.gif
vizitatorul
pai...sa-mi dau si eu cu parerea...a cam venit frigul...si a cam inceput condensul pe evacuare...si poa masina ta mai "haleste" si ceva ulei...si gazele de ulei cu condensul...si uite "mucii'...de'...e doar parerea mea...poa vine careva mai experimentata sa te lamureasca..
bafta
g3org3lll
salut,am si eu o mare dilema va rog frumos cine poate sa ma ajute macar cu o parere sa nu ezite sa o spuna. am o dacie din 96 destul de bine intretzinuta,akum 2 saptamani i-am facut setul motor,ia venit si vremea ei.akum nu stiu ce se intampla,cand merg cu ia si schimb viteza,dupa ce incep sa ridic ambreiajul imi da un soc,o trepidatzie scurta si apoi pleak normal.asa la drum intins nu prea face fig,doar cand plec de pe loc si incep sa schimb vitezele face trepidatziile astea.precizez k am schimbat buji,vacum delcou,filtru aer condensator,platina si ce mai auzeam eu k tre schimbat dak face figuri destea,akum am auzit o noua varianta cum k ar fi un suport rupt la cutie,nu stiu ce sa mai cred...
vi_escu
Verifica cele trei suruburi care tin cutia prinsa in traversa sa fie stranse, eventual tampoanele de prindere a traversei pe lonjeroane.
Si nu mai scrie cu "k", "tz" si alte prostii de-astea.
PH-06-BOA
g3org3III, de pe ce planeta vi nene? Scrie Romaneste, mama, sa te putem intelege. Si cum ni te adresam? Mergi in celalalt topic, ca ai acolo cate ceva.

14 Oct 2009, 20:22:
Ai scris de pe telefon? Si totusi...
schumi_86
Se pare ca s-a cam rezolvat "problema",mi-am montat la loc carburatorul dublucorp(acesta il aveam inainte pe masina) si dupa vreo 2 zile a diparut mazga aceea alba si parca nu mai este asa umeda teava.
Voi mai urmarii fenomenu....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.