Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Angel eyes pe solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
akz0r
Multi cred ca e o gluma.. angel eyes pe o solenza culmea Credeti ca este posibil sa iti pui angel eyes..?
Fratzica
e posibil sa pui angel-eyes si pe Boeing 747. Intrebarea e.. De ce ai face asa ceva?
Maskatu
Din acelasi motiv in care si-ar monta leduri in far gen audi, se naste si ideea de angel eyes gen bmw.
akz0r
sincer am avut eu pe neon nu pe leduri shi nu prea da bine.... dasta .. am facut un topic sa vad ce zice lumea .. ce ideei au .. baieti
Maskatu
Bullix
In primul rand ca adevaratele angel eyes sunt pe neon, deci daca nu prea face... inseamna ca n-ai avut noroc. Apoi, angel eyes vin bine la farurile rotunde, gen Dacia 1300 vairanta veche cu 4 faruri. La aia vine perfect un set de asa ceva. Apoi, dincolo de forma farului, atunci cand vine pe bine pe niste faruri cu corp non-rotund, se intampla atunci cand in interior exista o anumita concavitate de forma rotunda, cum sunt farurile de Symbol pentultimul model, iar atunci angel eye-ul vine fix la frontiera oglinzii farului si nu deterioreaza spotul luminos. La noi daca pui un angel-eye rotund, mananci o gramada din lumina si lumina va bate stramb sau incomplet. Ceva care sa vina bine la farul de Solenza trebuie sa aiba fix forma farului, de jur imprejurul oglinzii si, repet, cat mai la frontiera.
akz0r
ehh dasta le-am dat jos
solenzaxjg
Dar nu poti pune te rog o poza cam cu aratau pe solenza
akz0r
am formatat calc .. din pacate:( nu mai am de unde sa iau pozele:(
Iulikk
La proiectoare? smile.gif
akz0r
nu in far:))
Iulikk
Mi-am dat seama ca in far.... dar ziceam... daca tot ziceti ca trebe forma rotunda and shit... nu merge la proiectoare? Oricum utilitatea ar fi exact 0...
akz0r
merge si acolo
solenzaxjg
Pacat ca era curios cum arata in far
Bullix
Ca sa pastram ideea "originala" de angel-eyes, ar merge foarte bine la proiectoare, tocmai ca-s rotunde. Ca sa mergem si mai departe de atat, putem sa le punem in far si sa obtinem un "ochi" mai realist, cu forme alungite, ca n-are nimeni ochii fix rotunzi, nici macar ingerii tongue.gif Cu riscul sa ma repet, se vor dispune musai pe periferia farului, pe cat posibil cat mai in afara razei de actiune a oglinzii pentru a nu afecta/stramba lumina data de far.
Vladd
&feature=related
Maskatu
Chiar am in portbagaj niste scoci de hartie si nu stiam ce sa fac cu el...
tazzSN
smile.gif) fostii mei colegi de liceu au facut reclamele dacia:)) GO DRAGOS:))
solenzaxjg
Tare ce au facut cu dacia aia dar auzi cu motorul ala electric cati cai ia dat la motor vre 100 asa biggrin.gif
Eugen B I G
Angel eyes se poate monta usor daca te pricepi putin rezultatul nu chiar stralucit dar placut orcum ceva diferit smile.gif
Solenzul
Imi place pentru faruri cum a iesit. Zici ca are ochisori. biggrin.gif Sa le stapanesti sanatos.
La proiectoare nu imi plac, e doar parerea mea.

Cand aprinzi faza scurta sau faza lunga se mai vad angeleyes-urile?
Bogyciu
Ai omis semnalizarile si pozitiile... wink.gif
solenzaxjg
Mie imi place ideea lui Eugen big a iesit o treaba frumoasa si mai ales ce mai are pe ea pus.Parerile nu se discuta
johny_s
Arata mult mai fain asa decat cu faruri simple. felicitari
Gyno86
parerea mea e ca mai bine sa le pastreze stock ..pt ca o data desprinsa stica...daca nu e montat bine la loc o sa ai "norocul" sa lasi apa sa intre in far...rezultatul -acvarii mobile biggrin.gif smile.gif)
Ming
Ti Hi Hi
Si Angel eyes
Si Devil eyes
biggrin.gif
andr3y_yoo
nu se poate ! da'le jos ca arata ca dracu "chestiile" alea de deasupra farului :| doamne
Ming
eu v-am mai zis ... daca nu va place nu va uitati si/sau nu va faceti!
toti care le-au vazut mi-au zis ca-s faine, ca le plac si ca vor sa le pun si lor.
GUSTURILE NU SE DISCUTA (chiar daca eu sau altii avem gusturi de c*c*t)
mcr_razvy
@Ming: ai vazut la audi ca au in far au fanda aiai de leduri portocalii ca semnalizare? ce zici ar arata misto daca s-ar pune o banda de leduri portocalii alimentate la semnalizare pe lupa din interiorul farului? numai sus sau complet? ce parere ai?
[attachmentid=1627780680]
Maskatu
Nu poti sa faci din ra*** bici si sa si pocneasca, si nici o dacie sa o transformi in audi.
mcr_razvy
nu poti sa o faci, dar daca ai cap modifico! ca ii placa ochiului tau cand o vezi radmasa.gif
Maskatu
Main bin invata sa scri, si lasa tunareala pentrum mai tarlziu.
Iulikk
Maskatule, tu ai masina modificata? Vezi ca iti sar in cap baietii imediat happy.gif . Cum iti permiti tu sa te iei de oameni? Doar ei ie tiunări... nu ne comparam noi cu ei.
Maskatu
Nu prea o om. Nu am nici macar un cenzurat de folie, cum zicea cineva pe alt topic. Am preferat sa o am pusa la punct , tehnic vorbind.

Angel-eyes dupa parerea mea intra in aceeasi categorie cu racing-stripes. Adica sunt modificari aduse unor anumite categorii de masini, care au istorie, care au anumite linii, modificari realizate special pentru acel tip de masini. Restul e cancan.
Ming
"banda de leduri portocalii alimentate la semnalizare pe lupa din interiorul farului"
@mcr_razvy sa sti ca ai putea pune si nu ar arata urat smile.gif
10tacl3
QUOTE(Maskatu @ 20 Jan 2012, 09:14)
Nu prea o om. Nu am nici macar un cenzurat de folie, cum zicea cineva pe alt topic. Am preferat sa o am pusa la punct , tehnic vorbind.

Angel-eyes dupa parerea mea intra in aceeasi categorie cu racing-stripes. Adica sunt modificari aduse unor anumite categorii de masini, care au istorie, care au anumite linii, modificari realizate special pentru acel tip de masini. Restul e cancan.
*




Noi romanii urmam modelul chinez...COPIAZA TOT. Macar ei fac un ban dupa treaba asta.
Iulikk
Da. Dar spre deosebire de chinezi, noi nici sa copiem nu suntem in stare. Macar galbejitii mai dau lovitura cu cate ceva, noi nu. Poate doar cu jigniri si caterinci audse la adresa altora. Uita-te in jurul tau si zi-mi cate produse (chiar si copiate) vezi chinezesti si cate romanesti?
mcr_razvy
Prieteni, dupa parerea mea , la romani ar fi vina tot a noastra ca cei invarsta sau cei cu functii mai inalte nu ar asculta ideeile unor persoane mai josnice, poate sau chiar sunt mai bune dar mandria si munca in batjocora e in toi in romania deci pana nu se desteapta romanul nu vom vedea produse romanesti sau ideei romanesti.

Acest concept cu led-uri la semnalizare atat in far cat si la stopuri nu a fost folosit doar de audi ci si volkswagen si alte masini deci nu inseamna ca am copiat de la ei. In urmare nu sunt masini sport ca sa le denumesti masini "tunate" doar inovatoare si in pas cu tehnologia.

Nu poti spune ca lasi nasina "stock", numai prin faptul ca schimbi consumabile si acestea nu mai sunt originale si ca ai pus un capac la o roate si o husa, deja vorbim de modificat prin urmare eu nu am zis ca sa montez acea banda in gandul de "tuning" ci mai nult sa fac masina mai confortabila si placuta la privit. Ar fi mai bine ca sa dai cu markerul stopuri si faruri sa fie negre si sa nu mai vada nimeni ce intetii ai decat sa faci acest lucru mai vizibil, deci exact ce spuneam vine omul cu o idee si deja zice ca nu e bine, copiezi pe altii decat sa se zica avantajele si dezavantajele.
Iulikk
Esti liber sa faci ce vrei. Doar e masina ta.
Ming
mcr_razvy total de acord cu tine smile.gif
Maskatu
Mie unul îmi place cum arată solenza stock. Chiar dacă este dacie, va rămâne totuși una dintre cele mai reușitr mașini fabricate la mioveni. In loc de logan puteau sa bage restul de dotări pe Solenza. Între-adevăr spațiul era mai mic, insa rămânea la fel de buna la demaraje.
mcr_razvy
Pai asta am zis si eu: ca daca nu ai pus astea de la dacia toate dotarile pe solenza, le pun eu icon_mrgreen.gif
pana acum am pus:
-lumina in portbagaj
-lumina in topedou
-scaune sport cu tapiterie de piele
-reglaj electric la scaune
-incalzire in scaune (mai am de pus butoanele)
-oglinzi de logan cu incalzire si reglaj electric
-deschidere portbagaj din telecomanda
-relee pe faruri
-schimbat lumini bord plus limbi
peste restul care erau stock wub.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.