Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pareri despre Top Lac Service bd timisoara!
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Service autorizat Dacia
Masy10
am dus toate actele la cei de la toplac ca am auzit ca sunt foarte buni in tinichigerie si vopsire! care stiti ceva despre ei va rog sa-mi spuneti si mie! ms
mauru007
Am eu o masina de la firma la ei. Luni pot sa iti zic ce a iesit.
YRX
Eu am avut masina la ei pentru o aripa fata + far + bara.
Vopsitoria a iesit foarte bine, demonteaza accesoriile de pe repere (ornamente, clanta etc.) si fac blend-in cu restul masinii, asa ca nu exista diferente de nuanta.
Partea proasta e ca mi-au folosit un far aftermarket, cred ca turcesc. Deocamdata functioneaza bine, dar nu stiu cat de rezistent este in timp.
Mai pe larg aici:
http://www.daciaclub.ro/Parere-service-t47...ml#entry1967709
Masy10
eu am dus actele de 2 saptamani si miau zis ca in 5 zile vin piesele..si nici pana acm nu miau venit. au zis ca nu le au in depozit si trebuiesc aduse din tara. totusi e logan nu e avion..se cam gasesc piese pe toate drumurile. o sa ma duc luni la ei sa "vorbesc(€€) " cu cineva de acolo sa ma bage in fata. fara "vorbit" vad ca nu se rezolva nimic.
einstein1984
QUOTE
Partea proasta e ca mi-au folosit un far aftermarket, cred ca turcesc

Daca au platit asigurarile.... e normal.
YRX
QUOTE(Masy10 @ 17 Oct 2009, 11:27)
eu am dus actele de 2 saptamani si miau zis ca in 5 zile vin piesele..
*



Mie mi-au venit in vreo cateva zile, nu mai tin minte in cate, dar oricum sub o saptamana. Si lasa spaga, ca-i inveti prost.... biggrin.gif
ydaniel
parerea mea despre TLS:foarte proasta.
obiectul de studiu:audi a 3.
masina a fost implicata intr-un accident si a avut drept urmare:indoire usa spate si pasaj roata.
acolo aveau decontare directa cu allianz(s-a facut pe rca-u vinovatului).
reparatia s-a facut repede( dusa luni dimineata si luat miercuri la pranz).
cam atata ar fi singurul lucru bun.
lucruri proaste:
-desi masina fiind alba se vede diferenta la nuanta
-prag gazat
-bara fata prezenta urme de stropi de vopsea albastra!!!!ori s-a vopsit masina afara ori in cuptor au mai bagat alte piese de culoare albastra
-stopul spate nu s-a dat jos=gazat
-tot interiorul masinii era plin de un praf alb provenit de la slefuire
-contactul de pe prag nu a mai fost pus bine la loc
-vopseaua nou aplicata nu prezinta luciu
-vopseaua nu este aplicata uniform

si altele...
am fost invitat sa revin pt remediere intr-adevar,nu am mai fost pt ca oricum nu se facea mare lucru iar masina nu era din bucuresti.

devizul lucrarii a fost 959 lei ceea ce mi se pare f mare.
eu personal NU recomand top lac!!
au preturi f mari si calitate de vopsit cu spray-ul in spatele blocului!!
ei zi ca folosesc glasurit dar nici guzu chim nu cred ca folosesc mad.gif
cristianpopescu
De vopsitoria de la Top Lac am numai lucruri bune de spus. La ei se foloseste vopseaua Glasurit si in cazul masinii mele, pot sa spun ca nu au existat diferente de culoare. Am mai apelat la ei pentru inlocuit o aripa fata si totul a decurs foarte bine. Eu iti recomand Top Lac cu toata increderea.
paul_p
Du-te ma...
Cum ti-ai facut tu cont ca sa combati ce au criticat altii. Curat murdar.
cristianpopescu
Nu toti trebuie sa aiba aceeasi parere despre Top Lac. Eu am avut o experienta pozitiva si cred ca nu strica sa o impartasesc cu ceilalti. Fiecare parere trebuie respectata.
winstonn33
9 sept 2019 .azi am fost si eu la top lac, mai exact cei din bd. timisoara
pentru o revopsire, finisare etc a unui plafon de tip mcv--plafon care nu prezenta cine stie ce indoituri.
suma ceruta a fost fix 3.000 lei.
mi s-a motivat faptul ca e o suprafata mare de revopsit si de aici suma ceruta .
nici nu vreau sa ma gandesc cat mi-ar fi cerut pentru revopsit toata masina.
din punctul meu de vedere, sunt de evitat.
einstein1984
Doar revopsit sau indreptat? ca aia e vis de facut, are si nervuri, tabla subtire. Gaseti unii sa-l faca si la 1000 de lei, dar pun chitul ca ipsosul sa-l indrepte.
E interesant ca ti-ai facut cont doar sa ne zici ca devizul a fost mare.
Agrig
Chiar si la reprezentanta Dacia...

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=4866259
Culoarea este ciudata deoarece este dat cu Brunox si sudat cu bronz
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.