Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema cauciuc
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
tr04www
salut.astazi am avut si eu o problema cu un cauciuc de pe spate.a facut o ''galca'' si nu stiu de ce.l-am schimbat cu unul sh cumparat de la vulcanizare.nu era vechi, nu a stat niciodata pe pana.la roata am putin joc in rulmenti.poate fi din cauza asta?
CGDBZ
De la jocul rulmentilor iti uzeaza neuniform cauciucul , galma apare ca urmare a unui defect de fabricatie sau daca lovesti ceva , oricum nu mai merge cu joc la rulmenti , e foarte periculos.
tr04www
nu are joc foarte mare.oricum o sa desfac sa ii schimb.masina face f multi kilometri si stiu k e periculos
lord_wader
Salut!

Ca sa nu mai deschid inutil un topic intreb aici:
Am atins cu un cauciuc o bucata de trotuar-gresie, drept urmare m-am ales cu 2 taieturi laterale, superficiale zic eu, lungi de 1cm si adanci de 1-1.5mm. Sa imi fac griji?

Multumesc!
argon
Daca nu se vede tesatura in taieturi, eu zic sa stai linistit.
lord_wader
Multumesc Argon pentru raspuns. M-am linistit smile.gif nu se vede nimic, sunt niste taieturi oblice ca sa zic asa ca si cum ai taia coaja unui mar
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.